BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

O rodzinie

Seria "Jan Paweł II naucza" jest tematycznym wyborem papieskich tekstów. Poznanie choćby niewielkiej części nauczania tego Wielkiego Papieża pozwala lepiej zrozumieć współczesny świat i Kościół - rzeczywistości, na które tak znaczny wpływ miał Jan Paweł II.

Błogosławiony Jan Paweł II to bezsprzecznie papież rodzin. Żaden z następców św. Piotra nie poświęcił tak dużej części swego nauczania problematyce rodzinnej. To on z prorocką mocą oświadczył, że drogą Kościoła jest rodzina.

Mówił, że przyszłość ludzkości zależy przede wszystkim od kondycji rodziny. We wszystkich papieskich pielgrzymkach spotkania z rodzinami stanowiły stały punkt programu.

Jan Paweł II z własnej inicjatywy utworzył Papieską Radę ds. Rodzin, zwołał synod poświęcony rodzinie, ogłosił Rok Rodziny, wydał wiele dokumentów o rodzinie.

Tak jak nikt inny doceniał wartość rodziny, widział zagrożenia, z jakimi się spotyka, i przez cały pontyfikat niestrudzenie bronił jej praw i walczył w obronie rodzin na całym świecie.

Liczne, wysłuchane modlitwy zanoszone przez rodziny z całego świata za jego pośrednictwem potwierdzają tę opinię.

Niniejsze książka stanowi wybór najbardziej doniosłych dokumentów papieskich ułożonych tematycznie.

To bogate spektrum nauczania zawiera podstawowe prawdy, określające istotę rodziny, jej zadania i miejsce w Bożym planie zbawienia oraz wiele praktycznych uwag i zaleceń dotyczących przygotowania do odpowiedzialnego rodzicielstwa, wychowania dzieci, korzystania ze środków społecznego przekazu.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 252
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-7595-308-4

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

O rodzinie
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...