BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Objawienia

Ocena:
(1 opinii)

Św. Brygida była przekonana, że wszystkie jej pisma mają genezę nadprzyrodzoną, tzn. że nie pochodzą od niej, lecz od Boga - ona i jej sekretarze są tylko "narzędziem" spisującym treść tego, co jej objawia Chrystus Pan, Matka Boża, aniołowie czy święci. To jej przekonanie zostało sprawdzone i potwierdzone przez nieomylny Urząd Nauczycielski Kościoła.

Objawienia te otrzymywała bądź w stanie ekstazy, bądź w stanie świadomości tego wszystkiego, co się działo wokół niej i w niej. Widziała i słyszała w sposób podpadający pod zmysły wzroku i słuchu odpowiednie obrazy czy słowa. Czasem były to tzw. wewnętrzne oświecenia umysłu - bez pośrednictwa czegokolwiek z dziedziny poznania zmysłowego.

Pozwalały jej one zrozumieć właściwy sens obrazów, symboli czy dźwięków. Oświecenie umysłu wywierało mocny wpływ na jej serce i całe postępowanie. Objawienia te rozpoczęły się w Szwecji w 1344 roku i trwały do ostatniego dnia jej życia.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Św. Brygida -moja droga życia

Polecam tę książkę każdemu wierzącemu, który chce w pełni żyć na chwałę Pana.Uświadamia wiele naszych grzechów,których czasami nie dostrzegamy. Wyjaśnia również wiele trudnych do zrozumienia dogmatów. Jest przewodnikiem życia katolika. Gorąco polecam.

autor opinii: Hanna Borucka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 398
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2012
ISBN: 978-83-7595-512-5

Zobacz również

Objawienia
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...