BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Obłok niewiedzy

autor: Anonim
Ocena:
(1 opinii)

"Obłok niewiedzy" jest jednym z najwspanialszych arcydzieł chrześcijańskiej literatury mistycznej. Ten przewodnik czternastowiecznego mnicha, prowadzącego swojego ucznia ku pełni zjednoczenia mistycznego z Bogiem, zachwyca głębią osobistego doświadczenia duchowego oraz doskonałą znajomością ludzkiej psychiki.

Ujmuje prawdziwie brytyjskim poczuciem humoru. Mimo że i mistrza, i jego ucznia dzieli od nas sześć stuleci, ta niewielka książeczka zadziwia trafną analizą raf i mielizn, które czekają na każdego, kto wyruszy w tę drogę.

Jednocześnie zachowuje bliską czytelnikowi XXI wieku powściągliwość, a nawet ironiczny dystans w opisie "mistycznych doznań", które nie tylko nie prowadzą do Boga, ale stanowią przeszkodę na drodze prawdziwej kontemplacji.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Tę książkę naprawde warto mieć.

I nie wystarczy tylko przeczytać, trzeba do niej zaglądać. Starać się stosować do wskazówek autora, by nauczyć się kontemplacji celem spotkania z Bogiem. Przyznam, że czytając ją byłam zaskoczona i oczarowana. Świadomość, że obłokiem można przykryć bezustanne myśli, że można nad nimi zapanować i nie myśleć wcale-dla kogoś, kto jednocześnie zwykł myśleć o kilku rzeczach naraz-jest odkrywcza i niezwykle interesująca.

autor opinii: Ewa Czubaszek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 170
Wydawnictwo: W drodze
Wydanie: Poznań 2001
ISBN: 83-7033-319-2

Zobacz również

Obłok niewiedzy
16.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 6-7 dni
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...