BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Odmień nastolatka w pięć dni. Jak nauczyć pyskatego i humorzastego nastolatka szacunku i odpowiedzialności

autor: Kevin Leman
Ocena:
(11 opinii)
  • Czy pokój twego nastoletniego dziecka przypomina wysypisko śmieci?
  • Czy jego ulubionym sportem jest pyskowanie?
  • Czy jego standardową reakcją na twoje pytania jest burknięcie pod nosem?
  • Czy słuchawki przykleiły mu się na stałe do uszu, a kciuk do klawiatury komórki?
  • Czy jego wzrok wyraźnie sugeruje, że jesteś najgłupszym stworzeniem, jakie kiedykolwiek nosiła ziemia?

Jeśli tak, to Kevin Leman napisał tę książkę właśnie dla ciebie. Dowiesz się z niej, co zrobić, aby nastolatek w krótkim czasie przeszedł kompletną metamorfozę.

Dzięki zawartym tutaj radom nastawienie, zachowanie i charakter twego nastoletniego dziecka ulegną całkowitej zmianie. Co więcej, będzie to zmiana trwała.

Twoje dziecko stanie się odpowiedzialnym człowiekiem, potrafiącym dokonywać właściwych wyborów i pełnym szacunku, aktywnym członkiem waszej rodziny.

Dr Kevin Leman wykorzystał swoje niemal czterdziestoletnie doświadczenie: w tym zawodowe – jako psychologa klinicznego oraz osobiste – jako ojca piątki dzieci, jak również wiele historii zasłyszanych podczas swoich podróży i wystąpień.

To skuteczny, napisany z humorem poradnik dla każdego rodzica, który potrzebuje pomocy w wychowaniu nastolatka. W książce znajdziesz m.in. porady i rozwiązania na 75 najważniejszych pytań, jakie rodzice najczęściej zadają psychologom.

Dr Leman pokaże ci, jak wspierać nastolatka w burzliwym okresie dojrzewania, przeciwstawiać mu się, jeśli zajdzie taka potrzeba i zaopatrzyć go w cechy i umiejętności niezbędne w życiu.

Jeżeli myślicie, że gdy wasze dzieci wejdą w okres nastoletni, nie macie już na nie żadnego wpływu, jesteście w wielkim błędzie. Wciąż uczestniczycie w grze. Mało tego, bierzecie w niej udział w roli trenera, który podejmuje decyzje. Owszem, zegar tyka, a mecz miewa bardzo emocjonujące momenty, ale jeszcze się nie skończył.

Jesteście dopiero w trzecim kwartale waszego życia z dziećmi i wynik gry w dużym stopniu zależy od was. Jeżeli będziecie stosować się do zasad opisanych w tej książce, zdobędziecie autorytet u swoich dzieci, zyskacie ich szacunek, wskażecie im właściwy kierunek i będziecie wiedzieć, co i kiedy robić.

Fragment książki

Kevin Leman jest doktorem psychologii, autorem wielu bestsellerów na temat wychowania i relacji, m.in. wydanych przez Wydawnictwo eSPe "Odmień swoje dziecko do piątku", "Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć", "Ile znaczy mama" i "Ile znaczy tata", ojcem pięciorga dzieci.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

Ciekawa książka

Wybierając tą książkę, kierowałam się tym, że posiada imprimatur kościoła katolickiergo. Jestem w tej chwili w sytuacji, kiedy potzebuję na ten temat dużo czytać. Książka jest napisana prosto, przykłady z życia mocno do mnie przemawiają. Przekaz płynący z niej jest łatwy do odczytania. Moim zdaniem jest godna polecenia

autor opinii: Elżbieta Sochacka

pozytywna

Jestem aktualnie w trakcie czytania tej pozycji. Jest napisana bardzo przystępnie, wręcz kolokwialnie mówiąc "jak krowie na miedzy". Zawiera wiele cennych wskazówek, porad, wniosków. Z pewnością jest to pozycja warta polecenia rodzicom zarówno tych grzecznych jak i krnąbrnych nastolatków. Ta książka pozwoli spojrzeć rodzicom inaczej na swoje dzieci. Zrozumieć ich potrzebę buntu i poczucia inności.

autor opinii: Anna Podolska-Mania

wspaniała ksiązka

Bardzo gorąco polecam książkę. Wielokrotnie otwiera oczy. W moim przypadku była bardzo pomocna. Nie powiem żeby udało mi się zmienić moje dziecko w 100% ale lektura stanowiła dla mnie bardzo ważne źródło wiedzy, wsparcia. Gorąco polecam!

autor opinii: Katarzyna

odmieñ nastolatka w pięć dni

Książka fantastyczna.pisana prostym zrozumiałym językiem czyta się ją bardzo szybko. Polecam

autor opinii: Tatiana krol

Strzał w dziesiatkę.

Kupiłam książkę z myślą, że przydadzą mi się fajne rady ponieważ pracuję z młodzieżą gimnazjalną. Swoje dzieci już dawno mam odchowane. Okazało się jednak, że książka robi prawdziwą furorę. Pokazałam koleżance tak przez przypadek. Długo nic nie mówiła myślałam, że może zapomniała o niej i gdzieś leży u niej na półce. Okazało się, że książka jest świetna i że chce ją ode mnie odkupić bo musi ją mieć jak podręcznik przy sobie. No i teraz muszę kupić drugą.

autor opinii: Maria Michalska

Doświadczenie i lekkość pióra

Autor jest psychologiem, ale również ojcem piątki dzieci, obecnie także już dziadkiem. Ma duże doświadczenie, a o trudnych tematach pisze z pewnym dystansem, momentami humorem i lekkością posługując się przy tym licznymi przykładami z życia, sięgając również do historii własnego dojrzewania i przeobrażania się Dla rodziców może ta książka stanowić podpowiedź, jak postępować w wielu sytuacjach, choć dla mnie samej nie była zbyt odkrywcza. Dodatkowo minusem jest to, że Autor odnosi się do praktyki wychowywania nastolatków w USA, a w Polsce realia wyglądają nieco inaczej, stąd nie wszystkie pomysły można przenieść w naszą rzeczywistość.

autor opinii: Małgorzata Kwiecińska

Książka w przystępny sposób pokazuje postawy rodziców, które mają decydujący wpływ na zachowanie nastolatka. Pozwala zobaczyć swoje błędy i unikać ich w relacjach z nastolatkiem. Polecam.

autor opinii: Tomasz Grochowski

Odmien nastolatka w piec dni

Po przeczytaniu tej książk i dostosowaniu się do zaleceń autora naprawde poprawila się relacja miedzy mna a moja corka . Bardzo polecam

autor opinii: Beata

super poradnik dla rodziców nastolatek!

Cieszę się, że mogłam zapoznać się z treścią tej książki, napisana w bardzo przystępnej formie, omówione jest dużo konkretnych problemów i sposobów radzenia sobie z nimi. Na pewno postaram się coś przenieść do naszej rodziny, szczególnie przyda nam się to poczucie humoru. Mam nadzieję, że również męża zachęcę do przeczytania tej książki.

autor opinii: Lidka

pozytywna

Jestem zadowolona, chociaż zaczęłam dopiero ją czytać. Już znalazłam kilka rozwiązań, które mogą pomóc. Polecam.

autor opinii: Ulka B.

O nastolatkach bez cenzury

Autor to psycholog i przede wszystkim ojciec 5 dzieci, więc naprawdę wie, co mówi :) Duży plus, bo w książce można też znaleźć masę praktycznych wskazówek, które są zebrane z doświadczenia wielu rodziców, z cyklu "U mnie to zadziałało"!

autor opinii: Ruda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 341
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2015
ISBN: 978-83-7482-703-4

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Odmień nastolatka w pięć dni. Jak nauczyć pyskatego i humorzastego nastolatka szacunku i odpowiedzialności
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...