BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Ojciec Pio i dusze czyśćcowe

Ocena:
(4 opinii)

Święty Ojciec Pio to postać, która od lat wzbudza niesłabnące zainteresowanie. Święty z Pietrelciny przez całe życie był gorliwie oddany duszom czyśćcowym. Na co dzień doświadczał zjawisk nadprzyrodzonych, był świadkiem manifestacji pokutujących dusz, rozmawiał z nimi i potrafił im pomóc. To, co innych napawało trwogą, dla niego było częścią powołania.

W książce ks. Marcella Stanzione, poświęconej temu szczególnemu aspektowi posługi Ojca Pio, znajdziemy barwne opisy objawień dusz czyśćcowych, zapis rozmów z nimi, a także z wiernymi, którzy po śmierci swoich najbliższych szukali u Ojca Pio pocieszenia i rady, w jaki sposób mogą się za nimi wstawiać u Pana. Wszystkie te opowieści stanowią świadectwo niezwykłej charyzmy świętego zakonnika oraz jego głębokiej wiedzy na temat problematyki czyśćca i prawd wiary Kościoła katolickiego.

Książka zawiera również wprowadzenie do samej nauki Kościoła katolickiego o czyśćcu, biografię św. Ojca Pio, a także liczne modlitwy i nabożeństwa za dusze czyśćcowe.

Pewnego razu, podczas II wojny światowej, po wieczornym posiłku, gdy klasztor był już zamknięty, bracia usłyszeli głosy dochodzące z bramy, które wyraźnie wykrzykiwały: „Niech żyje Ojciec Pio!”. Gdy rankiem przeor klasztoru udał się do O. Pio zapytać o te hałasy, ten nie przywiązując zbytniej wagi do wydarzenia, z wielkim spokojem, jakby chodziło o coś najzwyklejszego w świecie, uspokoił przeora, wyjaśniając mu, że głosy krzyczące: „Niech żyje Ojciec Pio!”, należały do zmarłych żołnierzy, którzy przyszli podziękować mu za jego modlitwy.

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Moja opinia o książce "Ojciec Pio i dusze czyśćcowe"

Lektura wymaga od czytelnika pełnego skupienia,Ks.Marcello Stanzione nie napisał książki łatwej,lekkiej i przyjemnej.Czytelnik już po przeczytaniu kilku stron zauważy,że w zamyśle autora jest użyte najważniejsze słowo,klucz- CZYŚCIEC.To do tego słowa klucza,odnosić się będą osoby z tego i Tamtego Świata.Autor nawiązuje do rysu historycznego,oraz nauki Kościoła Katolickiego o czyśćcu.Bardzo ważną treścią książki jest biografia Ojca Pio,jego rozwój duchowy i stopniowe zagłębianie się Miłosierdzie Boże.Świat ludzi zmarłych to CZYŚCIEC,i tu jest dobre pole do działania dla nas Chrześcijan.Ojciec Pio wręcz przynagla do modlitwy za dusze czyśćcowe,które same w tej materii,nie mogą nic już zrobić dla siebie.Książka pozwala na pogłębienie rozwoju duchowego,dla tych wszystkich,którzy w oparciu o prawdy Boże,chcą zbudować swoją duchową siłę.

autor opinii: Andrzej Halba

Piękna i wartościowa książka

Polecam.

autor opinii: Agnieszka B.

Możliwa!

Treść tej książki tylko częściowo odpowiada tytułowi. Jak dla Mnie mogła by być ciekawsza.

autor opinii: Wiolka

Kolejna książka warta przeczytania!

Zamówiłam kolejną książkę o życiu, cudach i działalności ojca Pio. Autor ukazał wiele nieznanych faktów z życia świętego, zawarł streszczenia dokumentów kościelnych dot. czyśćca,pokazał również niesamowite spotkania Ojca Pio z duszami czśćcowymi. Na końcu znajdują się modlitwy za dusze potrzebujące naszej pomocy w dotarciu do nieba. Książka niezbędna w każdej bliblioteczce.

autor opinii: Marlena Godlewska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 214
Wydawnictwo: Esprit
Wydanie: Kraków 2012
ISBN: 978-83-61989-94-3

Zobacz również

Ojciec Pio i dusze czyśćcowe
26.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 6-7 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...