BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Ojcowie Kościoła komentują Biblię. Nowy Testament. Tom II. Ewangelia według św. Marka

Kościół starożytny cenił Ewangelię według św. Marka za to, że przekazywała nauczanie Apostołów, a w sposób szczególny, zgodnie ze świadectwem Papiasza z Hierapolis, nauczanie samego św. Piotra.

W epoce patrystycznej nie powstał jednak żaden kompletny komentarz do tej Ewangelii, z wyjątkiem krótkich dzieł Hieronima, Dionizego czy Bedy Czcigodnego. Ojcowie Kościoła koncentrowali się bardziej na komentowaniu Ewangelii Mateusza i Jana, pozostawiając niejako w cieniu Ewangelię Marka.

Dzisiaj jednak dzięki technice komputerowej udało się odkryć wiele homilii patrystycznych, apologii, listów, hymnów czy komentarzy do Ewangelii Mateusza i Jana, w których pojawiają się również bardzo ciekawe interpretacje Ewangelii Marka.

Te właśnie komentarze pisarzy starochrześcijańskich do Ewangelii Marka przedstawiamy w niniejszym opracowaniu.

Uwzględnia ono zarówno interpretacje Ojców Kościoła zachodniego – św. Augustyna, Hieronima czy Ambrożego, jak też Ojców Kościoła wschodniego – Klemensa Aleksandryjskiego, Cyryla Jerozolimskiego czy Efrema Syryjczyka, ukazując całe bogactwo tradycji egzegetycznej od II do VIII wieku.

W tej wielości rodzajów literackich wykorzystywanych przez Ojców oraz pastoralnych czy duchowych aktualizacji treści Ewangelii Marka, które noszą na sobie stygmat czasu, można jednak dostrzec wspólną perspektywę teologiczną, wielką wiarę i miłość do słowa Bożego, a także wciąż aktualną głębię duchowej interpretacji Pisma Świętego.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Apostolicum
Wydanie: Ząbki 2010
ISBN: 978-83-7031-711-9

Zobacz również

Ojcowie Kościoła komentują Biblię. Nowy Testament. Tom II. Ewangelia według św. Marka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...