BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Papież Franciszek. Rozwiązywanie węzłów

Jest taki obraz Maryi, który przedstawia Ją rozplątującą węzły na wstędze, w towarzystwie dwóch aniołów, otoczoną cherubami i depczącą głowę węża symbolizującego Szatana. Ten właśnie wizerunek stał się wyjątkowo ważny w życiu Ojca Bergoglio – przed oblicze Maryi zanosi wiele węzłów Kościoła i świata.

Gdy ktoś staje się znany światu dopiero w wieku siedemdziesięciu sześciu lat, ma już za sobą niezmiernie długą i złożoną historię własnego życia. A kiedy ktoś taki kultywuje publicznie takie cnoty jak prostota, pokora i autentyczność, wzbogaca to i komplikuje poszukiwanie wszystkiego, co skrywa się w jego wnętrzu.

Książka przedstawia sylwetkę papieża Franciszka i ukazuje nam papieża paradoksów – radykała, lecz nie liberała; osobę, która zachęca innych do działania i pozwala im działać, a równocześnie niewolną od autorytaryzmu; człowieka pewnego siebie, a równocześnie odczuwającego ciągłą potrzebę przebaczenia; duchownego, który łączy w sobie religijną pokorę ze zręcznością polityka.

Jest to także opowieść o człowieku, który przeszedł jeśli nie nawrócenie religijne, to z pewnością głęboką wewnętrzną przemianę, która spowodowała trwałe zmiany w jego osobowości i w poglądach na świat.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2015
ISBN: 978-83-8021-033-2

Zobacz również

Papież Franciszek. Rozwiązywanie węzłów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...