BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Pisma

Ocena:
(1 opinii)

W niniejszym tomie przedstawiamy trzy rodzaje pism autorstwa Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny: wspomnienia, listy i odpowiedzi na pytania dla ostatniego kierownika sumienia.

Celakówna spisywała notatki i wspomnienia z życia na polecenie kierowników sumienia o. Zygmunta Dobrzyckiego - paulina i później o. Władysława Całki - redemptorysty.

Autobiografia mistyczki jest nieocenionym źródłem wiedzy o rozwoju jej życia wewnętrznego, dzieciństwie i atmosferze domu rodzinnego, tęsknocie za samotnością, odkąd usłyszała głos Jezusa, cierpieniach nocy ciemniej i pierwszych latach pracy w szpitalu (wydarzenia do 1931 roku).

Dalsze zmagania, rozterki i nękające ją wątpliwości możemy poznać dzięki listom Służebnicy Bożej do o. Całki, pisanym w latach 1931-36.

Z lat 1938-43 pochodzą natomiast Odpowiedzi na pytania dla ostatniego kierownika duchowego sumienia. O. Dobrzycki po lekturze "Wyznań z przeżyć wewnętrznych" (Pisma wydane nakładem WAM w roku 2007) zadał penitentce 516 pytań. Na część z nich zdążyła udzielić wyjaśnień - uwagi te składają się na ostatnią część prezentowanych Pism.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

recenzja

Książka o służebnicy Bożej Rozalii Celakównej- Pisma mówi o tym jak bardzo ważne jest zaufanie Bogu i poddanie się Jego woli .Rozalia ukochała życie ukryte , do którego Bóg zaprasza każdego z nas. Przez cierpienia i miłość wzniosła się na szczyty świętości. Lektura o tajemnicy jaką jest Boskie Serce , z którego można czerpać zdroje łask.

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 364
Wydawnictwo: WAM
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-7505-231-2

Zobacz również

Pisma
38.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 6-7 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...