O książce

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu [mały format]

Praca zbiorowa
Ocena:
(13 opinii)

SŁOWO WSTĘPNE REDAKCJI NAUKOWEJ DO PIĄTEGO WYDANIA

Trzydzieści pięć lat minęło od ukazania się Biblii Tysiąclecia. Kolejne jej wydania, zwłaszcza Nowego Testamentu, zaznaczały się stale rosnącą liczbą zmian ulepszających bądź wierność przekładu, bądź wstępy do ksiąg i przypisy. W tym okresie ukazywało się w prasie sporo recenzji BT, mniej lub bardziej krytycznych, a do Redakcji Naukowej napływało wiele listów z uwagami lub propozycjami zmian. Z drugiej strony minione trzydziestolecie zaznaczyło się postępem w takich dyscyplinach pomocniczych dla biblistyki, jak: archeologia, historia, krytyka tekstu i filologia biblijna, nie mówiąc już o postępie w zakresie egzegezy. Nadto pojawiły się w tym czasie nowe dokumenty Urzędu Nauczycielskiego Kościoła dotyczące tej dziedziny. Wreszcie ukazało się wiele zupełnie nowych przekładów Biblii na języki współczesne.

Wszystko to skłoniło Redakcję Naukową, w porozumieniu z Wydawnictwem Pallottinum, do podjęcia gruntownej rewizji tekstu BT pod każdym względem, w duchu zapoczątkowanego przez II Sobór Watykański dzieła aggiornamento. Na spotkaniach obu zespołów zwiększono w tym celu osobowy skład Redakcji Naukowej oraz ustalono wytyczne podjętej rewizji. Niniejsze, piąte, wydanie zawiera następujące zmiany:

1) Wstępy do działów i do poszczególnych ksiąg oraz przypisy unowocześniono odpowiednio do osiągnięć naukowych ostatniego trzydziestolecia i do potrzeb czytelników szukających miejsc równoległych w Biblii;
2) dokonano zmian merytorycznych samego przekładu w imię większej jego zgodności z tekstem oryginalnym, zwłaszcza hebrajskim w Starym Testamencie, odstępując od zbyt częstego poprawiania go według tekstu Septuaginty, której odmienne lekcje podano w przypisach;
3) poprawiony i ujednolicony został język i styl przekładu, na szczególną wdzięczność zasługuje tu pani prof. Anna Świderkówna w zakresie konsultacji oraz panie redaktorki Janina Dembska, Maria Nowaczyńska i Maria Przybył.

Niech to nowe, gruntownie zmienione wydanie piąte Biblii Tysiąclecia jeszcze lepiej niż poprzednie służy polskiemu czytelnikowi, który pragnie głębiej wnikać w zapisane Słowo Boże.

Za Redakcję Naukową
O. Augustyn Jankowski OSB

Opinie naszych Klientów (13 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Szybko, tanio, profesjonalnie

autor opinii: MD

Polecam każdemu

Wydawało mi się że Pismo Święte, to książka nie dla mnie. Po co je czytać - jak i tak nic z tego nie zrozumiem. Jak bardzo się myliłam. Dzisiaj mogę powiedzieć - jest to lektura dla każdego.

autor opinii: Elżbieta Kononiuk

Pismo święte

Pismo św. mały format - bardzo poręczne, dodatkowo na początku znajdują się strony z dedykacją oraz modlitwy przy wigilijnym i wielkanocnym stole. Polecam!!!

autor opinii: Małgorzata Trzemeska

Dobry wybór

Wg mnie najlepszy przekład Pisma Świętego, polecam dla siebie lub na prezent. Jedyną wadą mogą być zbyt małe litery dla osób ze słabszym wzrokiem.

autor opinii: Krzysztof

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Są czasem dni kiedy czekasz na podpowiedz co dalej .... Ja w taki dzień otwieram Pismo Święte i czytam..... i wiem że udaje mi się rozwiązać wiele problemów. Dziękuję.

autor opinii: Dorota

Pismo Święte

Polecam Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu [mały format]. Można je zabrać wszędzie ze sobą i poczytać w każdej chwili.

autor opinii: Krystyna Skrzypek

Polecam!

Polecam zarówno samą publikację, jak i sklep internetowy. Przesyłka zrealizowana sprawnie, szybko, dobry kontakt z działem obsługi klienta. Wydanie kieszonkowe Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu poręczne, cieszy oko - ładny papier, czcionka (choć dość mała ze względu na mały format). Idealne, by wziąć ze sobą i mieć pod ręką. Polecam!

autor opinii: Natalia

Radość wielka :)

Zakup małego formatu Pisma Świętego - Stary i Nowy Testamentu okazał się strzałem w 10-tke!!! teraz już mam wszystko w jednym tomiku. Nowy Testament, ukochane Psalmy :D Nic tylko podróżować !!!!

autor opinii: Magda

Bardzo dobre podręczne wydanie. Dla osób o słabym wzroku jednak nie polecam ze względu na mało czcionkę.

autor opinii: Dorota

:)

To po prostu Pismo Święte,mój drogowskaz na to jak żyć i kroczyć odpowiednią ścieżką do Boga:)Bardzo ciekawa książka:)Godna polecenia,wciągająca i interesująca:)zachęcam do przeczytania:)

autor opinii: Monika Sprawka

Pismo Święte powinno stanowić nieodłączną część życia każdego chrześcijanina.Wydanie w formacie oazowym jest niezwykle praktyczne jeśli chodzi o wyjazdy czy codzienną lekturę. Niewielkie rozmiary pozwalają zawsze mieć je przy sobie. Dzięki temu w każdej chwili możemy do niego zajrzeć i wsłuchać się w to co do nas mówi Pan.Polecam! Dziękuje za szybką i miłą obsługę. Pozdrawiam :)

autor opinii: Leokadia

Bardzo poręczne, tracycyjne wydanie Starego i Nowego Testamentu. Kupiłam mojej córeczce na I komunię, żeby miałą na całe dalsze życie

autor opinii: Sylwia

Stary i Nowy Testament w jednym. Pozycja obowiązkowa na półce każdego chrześcijanina, do tego w wydaniu " kompaktowym ". Nie zajmuje dużo miejsca np. w bagażu podróżnym i zawsze jest pod ręką. Wydawnictwa "Pallotinum" nie trzeba nikomu przedstawiać. Polecam wszystkim.

autor opinii: Robert

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 1662
Wydawnictwo: Pallottinum
Wydanie: Poznań 2008
ISBN: 978-83-7014-607-8

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Mogą Cię również zainteresować książki...