BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu [mały format]

Praca zbiorowa
Ocena:
(13 opinii)

Tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski.

Polecamy bardzo praktyczne, podręczne pełne wydanie Biblii Tysiąclecia - Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w oryginalnym formacie oazowym (12x18cm) i twardej oprawie.

Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel ruchu oazowego, nie przypuszczał zapewne, że do historii wejdzie nie tylko wspaniała idea wakacyjnych, a dalej także stałych spotkań formacyjnych ze Słowem Bożym dla wszystkich stanów w Kościele, ale też charakterystyczny i jednocześnie bardzo wygodny format Pisma Świętego.

Niech to wydanie przypomina wszystkim, że Bóg, który objawia się nam poprzez Słowo, jest Światłem i Życiem, służąc wspólnotom oazowym, a także inspirując na nowo budowanie w naszych rodzinach Bożej oazy życia i miłości.

Niniejsze wydanie piąte zawiera następujące zmiany:

  1. Wstępy do działów i do poszczególnych ksiąg oraz przypisy unowocześniono odpowiednio do osiągnięć naukowych ostatniego trzydziestolecia i do potrzeb czytelników szukających miejsc równoległych w Biblii;
  2. Dokonano zmian merytorycznych samego przekładu w imię większej jego zgodności z tekstem oryginalnym, zwłaszcza hebrajskim w Starym Testamencie, odstępując od zbyt częstego poprawiania go według tekstu Septuaginty, której odmienne lekcje podano w przypisach;
  3. Poprawiony i ujednolicony został język i styl przekładu.

Niech to nowe, gruntownie zmienione wydanie piąte Biblii Tysiąclecia jeszcze lepiej niż poprzednie służy polskiemu czytelnikowi, który pragnie głębiej wnikać w zapisane Słowo Boże.

Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce

Ps 11, 105

Opinie naszych Klientów (13 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Szybko, tanio, profesjonalnie

autor opinii: MD

Polecam każdemu

Wydawało mi się że Pismo Święte, to książka nie dla mnie. Po co je czytać - jak i tak nic z tego nie zrozumiem. Jak bardzo się myliłam. Dzisiaj mogę powiedzieć - jest to lektura dla każdego.

autor opinii: Elżbieta Kononiuk

Pismo święte

Pismo św. mały format - bardzo poręczne, dodatkowo na początku znajdują się strony z dedykacją oraz modlitwy przy wigilijnym i wielkanocnym stole. Polecam!!!

autor opinii: Małgorzata Trzemeska

Dobry wybór

Wg mnie najlepszy przekład Pisma Świętego, polecam dla siebie lub na prezent. Jedyną wadą mogą być zbyt małe litery dla osób ze słabszym wzrokiem.

autor opinii: Krzysztof

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Są czasem dni kiedy czekasz na podpowiedz co dalej .... Ja w taki dzień otwieram Pismo Święte i czytam..... i wiem że udaje mi się rozwiązać wiele problemów. Dziękuję.

autor opinii: Dorota

Pismo Święte

Polecam Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu [mały format]. Można je zabrać wszędzie ze sobą i poczytać w każdej chwili.

autor opinii: Krystyna Skrzypek

Polecam!

Polecam zarówno samą publikację, jak i sklep internetowy. Przesyłka zrealizowana sprawnie, szybko, dobry kontakt z działem obsługi klienta. Wydanie kieszonkowe Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu poręczne, cieszy oko - ładny papier, czcionka (choć dość mała ze względu na mały format). Idealne, by wziąć ze sobą i mieć pod ręką. Polecam!

autor opinii: Natalia

Radość wielka :)

Zakup małego formatu Pisma Świętego - Stary i Nowy Testamentu okazał się strzałem w 10-tke!!! teraz już mam wszystko w jednym tomiku. Nowy Testament, ukochane Psalmy :D Nic tylko podróżować !!!!

autor opinii: Magda

Bardzo dobre podręczne wydanie. Dla osób o słabym wzroku jednak nie polecam ze względu na mało czcionkę.

autor opinii: Dorota

:)

To po prostu Pismo Święte,mój drogowskaz na to jak żyć i kroczyć odpowiednią ścieżką do Boga:)Bardzo ciekawa książka:)Godna polecenia,wciągająca i interesująca:)zachęcam do przeczytania:)

autor opinii: Monika Sprawka

Pismo Święte powinno stanowić nieodłączną część życia każdego chrześcijanina.Wydanie w formacie oazowym jest niezwykle praktyczne jeśli chodzi o wyjazdy czy codzienną lekturę. Niewielkie rozmiary pozwalają zawsze mieć je przy sobie. Dzięki temu w każdej chwili możemy do niego zajrzeć i wsłuchać się w to co do nas mówi Pan.Polecam! Dziękuje za szybką i miłą obsługę. Pozdrawiam :)

autor opinii: Leokadia

Bardzo poręczne, tracycyjne wydanie Starego i Nowego Testamentu. Kupiłam mojej córeczce na I komunię, żeby miałą na całe dalsze życie

autor opinii: Sylwia

Stary i Nowy Testament w jednym. Pozycja obowiązkowa na półce każdego chrześcijanina, do tego w wydaniu " kompaktowym ". Nie zajmuje dużo miejsca np. w bagażu podróżnym i zawsze jest pod ręką. Wydawnictwa "Pallotinum" nie trzeba nikomu przedstawiać. Polecam wszystkim.

autor opinii: Robert

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 1662
Wydawnictwo: Pallottinum
Wydanie: Poznań 2008
ISBN: 978-83-7014-607-8

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu  [mały format] Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu  [mały format]
59.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 3,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...