BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce
Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać książki jeszcze przed Świętami, zamów wyłącznie te, które mają termin realizacji 24h. Zamówienia na wszystkie pozostałe książki zostaną zrealizowane po Nowym Roku.

Poławiacze pereł. Historia Jurka Koniecznego i Doktor Janosikowej

Ocena:
(1 opinii)

Doktor Janosikowa i Jurek Konieczny. Historia miłości, która nie dała wpuścić się w kanał

Życie Jurka miało być zwyczajne – rodzina, pieniądze i piękny dom. Wkrótce pojawiło się jednak coś jeszcze: 9-miesięczny ciąg alkoholowy. Świat Jurka utonął w kolejnych kieliszkach wódki.

Ilona – lekarka okrzyknięta kilka lat temu „Doktor Janosikową” - mimo wspaniałych marzeń, miała poczucie dotkliwej klęski w roli samotnej matki i opiekunki alkoholików.

Połączyła ich miłość „od pierwszego wejrzenia”, która dała im nie tylko nadzieję na wielką zmianę, ale też gotowość, by tą miłością dzielić się z innymi. Boża Opatrzność zaprowadziła ich na krakowski Dworzec Główny, do kanałów i na klatki schodowe, gdzie żyli ci, którym świat nie dał drugiej szansy.

Zaczęli od podawania bezdomnym kanapek i herbaty. Wiedzieli, że to niewiele. Wkrótce powstał specjalny dom, gdzie wzgardzeni otrzymali szansę, by na nowo się odnaleźć. To tam trafiały perły, które oczyszczone modlitwą i uczynkiem miłosierdzia nabierały nowego blasku. Wkrótce łowili je nie tylko Ilona i Jurek. Poławiaczami stali się także sami bezdomni.

„Poławiacze pereł” to przejmujące świadectwa ludzi, którzy rzucili odważne wyzwanie rozpaczy i bezdomności. To opowieść o życiu na ulicy, walce z nędzą i o absolutnym zaufaniu Bogu. Ta książka to dowód na to, że miłość pokona największą biedę i niesprawiedliwość.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Warto przeczytać

Z prawdziwa przyjemnością przeczytałam tę książkę. Jest warta polecenia ponieważ opisane tam zdarzenia i ludzie to nie fikcja , a rzeczywistość.Polecała bym szczególnie osobom które mają problemy z uzależnieniami oraz ich bliskim. Te przykłady opisane są dowodem na to ,że można wyjść na prosta z nawet wtedy kiedy już się nie ma nadziei , wystarczy spotkać osoby takie jak opisane w tej książce które za innych biorą odpowiedzialność i wskazują drogę wyjścia z niebytu Pozdrawiam

autor opinii: MKasprowicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Esprit
Wydanie: Kraków 2015
ISBN: 978-83-65349-02-6

Zobacz również

Poławiacze pereł. Historia Jurka Koniecznego i Doktor Janosikowej
29.99 zł
  • Wysyłamy po Nowym Roku
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...