BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Powołanie lidera biznesu. Refleksja

Ocena:
(1 opinii)

Watykański podręcznik etyki dla przedsiębiorców.

Papieska Rada „Iustitia et Pax” opublikowała przewodnik etyki dla biznesmenów. Nosi on tytuł „Powołanie lidera biznesu” i jest pokłosiem seminarium, na którym chrześcijańscy przedsiębiorcy starali się wyciągnąć dla siebie wnioski encykliki społecznej Benedykta XVI Caritas in veritate. Odbyło się ono w Rzymie w 2011 roku.

W swoim dokumencie Papieska Rada „Iustitia et Pax” proponuje liderom biznesu zestaw praktycznych działań, którymi mogą się oni kierować w służbie dla dobra wspólnego. Ciekawym aneksem do dokumentu jest tzw. „Rachunek sumienia lidera biznesu”, w którym padają pytania m.in. o to, czy przedsiębiorca postrzega pracę jako dar od Boga, czy poprzez swoją pracę działa na rzecz kultury życia oraz czy stara się ulepszać swoje życie zawodowe poprzez pogłębianie swojej znajomości nauki społecznej Kościoła.

Dokument stanowi cenną pomoc dla przedsiębiorców działających w szeroko rozumianych instytucjach biznesowych, zarówno wielkich korporacjach, jak i średnich lub małych firmach.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Kościół pamięta o ludziach biznesu

Katolicy zaangażowani w biznesie mają różne problemy. Także moralne, bo rzeczywistość nie jest łatwa. "Powołanie lidera biznesu" pomaga odnaleźć sens własnego wysiłku i mówi, że to jest wspaniałe powołanie. To pierwsza publikacja Stolicy Apostolskiej wprost adresowana do ludzi biznesu.

autor opinii: ks. Przemysław Król SCJ

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 72
Wydawnictwo: Księży Sercanów - Dehon
Wydanie: Kraków 2012
ISBN: 978-83-7519-193-6

Zobacz również

Powołanie lidera biznesu. Refleksja
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...