BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Powrót do wartości

Jesteśmy świadkami konfrontacji dwóch przeciwstawnych procesów: odchodzenia od wyższych wartości i - co jest tego konsekwencją - inwazji nowych form barbarzyństwa oraz - z drugiej strony - głębokiej tęsknoty za nimi, a nawet powrót do nich.

Publikacja Jana Galarowicza - kontynuatora antropologiczno-etycznego myślenia Romana Ingardena, Karola Wojtyły i Józefa Tischnera - jest w pewnym sensie dalszym ciągiem "Nowego elementarza etycznego" i stanowi zachętę do zakorzeniania się w fundamentalnych wartościach, takich jak m.in. uczciwość, poszanowanie prawdy, mądrość, miłość i odpowiedzialność oraz do budowania jednego z najpiękniejszych "miejsc" na ziemi - domu jako przestrzeni duchowej.

O ile jednak "Nowy elementarz etyczny" składa się z krótkich pogadanek etycznych, "Powrót do wartości" zawiera nieco obszerniejsze analizy problemów etycznych i jest przeznaczony przede wszystkim dla zainteresowanych problematyką etyczną studentów oraz inteligencji, a zwłaszcza wychowawców. Składające się na książkę eseje i szkice są mocno ugruntowane w doświadczeniu oraz napisane w sposób atrakcyjny - z pasją, jasno i przystępnie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 221
Wydawnictwo: Petrus
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-7720-045-2

Zobacz również

Powrót do wartości
38.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 5-6 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...