BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego

Ocena:
(2 opinii)

Istnieje takie źródło poznawania siebie, które wykorzystując ludzkie zdolności, umożliwia nam dotarcie do najgłębszego obrazu siebie. Jest to boska droga poznania. Jest to poznanie siebie "oczami" Boga, przez Słowo Boga. Bóg zostawił nam Pismo Święte nie tylko po to, aby objawić siebie, ale także, aby objawić nam nas samych - to, kim jesteśmy w Jego oczach.

Przez modlitwę Słowem Bożym wracamy do źródeł swojego rzeczywistego piękna, do najczystszego obrazu swojego "ja". W "twarzy" Boga odkrywamy naszą twarz. Ważne jest, aby na tej drodze nie zabrakło nam towarzysza - kierownika duchowego.

Rozważania zaproponowane w książce są owocem drugiej sesji w Szkole Modlitwy Słowem Bożym: "Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego", prowadzonej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Są owocem duchowych poszukiwań przeżywanych z uczestnikami na wspólnym słuchaniu Słowa Bożego i osobistej modlitwie w klimacie pustyni.

Autor (ze wstępu)

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Książka, którą każdy powinien "przerobić". Polecam!

autor opinii: Ewa

Poznawanie siebie w świetle słowa Bożego, K. Wons.

Znajomość Słowa Bożego nie wystarczy. Znajomość siebie polegająca tylko i wyłącznie na nazewnictwie jednostki chorobowej, ewentualnie na domniemaniu przyczyn choroby - są niewystarczające. To wiedzą ci, którzy niedomagają, chorują. Świetne studium młodszego i starszego brata, miejscami zaskakujące. I w tym wszystkim ja - ze swoim myśleniem o sobie. I to myślenie - w świetle Słowa Bożego - musi doprowadzić, a raczej wyprowadzić mnie z dotychczasowego myślenia o Bogu. Pokazało mi "kawałek" innego Boga w potrójnym doświadczeniu. Doświadczeniu stanu obecnego, stanu sprzed choroby, i doświadczeniu chyba najsilniejszym - tęsknoty za sobą. W tym wszystkim jest Bóg. Niebezpieczne jest poznawanie siebie bez Boga. Czuje się autora, Jego uczciwość, gdy rozeznawał, by potem mówić do mnie.

autor opinii: Pola Pauba

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 168
Wydawnictwo: Salwator
Wydanie: Kraków 2012
ISBN: 978-83-7580-175-0

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego
15.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...