BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce
Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać książki jeszcze przed Świętami, zamów wyłącznie te, które mają termin realizacji 24h. Zamówienia na wszystkie pozostałe książki zostaną zrealizowane po Nowym Roku.

Przyjdź, Panie Jezu! Chrystus w tajemnicach roku liturgicznego

Ta wyjątkowa książka stanowi zaproszenie do uważnego przeżywania i pogłębionego rozumienia tajemnic liturgii w cyklu roku liturgicznego. Autor przywołuje słowa papieża Piusa XII: „Rok liturgiczny to sam Chrystus” i pokazuje, w jaki sposób wprowadzić tę prawdę w nasze życie.

Przypomina, że w liturgii nie celebrujemy martwych wydarzeń z przeszłości, ale żywą obecność Jezusa, w którym te wydarzenia żyją.

Książka jest pierwszą z planowanych trzech, które obejmą cały rok liturgiczny. W pierwszym tomie znalazły się rozdziały poświęcone:

 1. okresowi Adwentu,
 2. uroczystości Bożego Narodzenia,
 3. uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,
 4. uroczystości Objawienia Pańskiego.

Autor przybliża każde z liturgicznych świąt w czterech etapach:

 • najpierw prezentuje historię kształtowania się danego okresu liturgicznego czy uroczystości;
 • następnie przedstawia sens i znaczenie celebracji, czyli teologię święta;
 • w kolejnej części ukazuje związek liturgii z naszym życiem;
 • na koniec zaś umieszcza podsumowanie całego rozdziału w postaci infografiki.

Dzięki przystępnemu językowi, bezpośredniemu i jasnemu sposobowi prezentacji treści oraz doskonale dobranym ilustracjom książka ta jest świetną okazją do głębszego i bardziej świadomego uczestnictwa w Boskich tajemnicach. Autor po mistrzowsku wciąga każdego czytelnika w wir swojej fascynacji i miłości do liturgii.

Ks. Krzysztof Porosło jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym, portalami liturgia.pl, beneDeo.com oraz Stacja7.pl. Publikuje m.in. w tygodnikach: „Przewodnik Katolicki”, „Niedziela”, w miesięcznikach: „W drodze”, „Msza Święta” oraz „Żywe Słowo”. Nagrania jego homilii, rekolekcji i katechez można znaleźć na stronie baptysterium.pl. Jest autorem kilku książek, m.in. "Miłosierni jak Ojciec", "Liturgia Jezusa Chrystusa", "Chrystus zmartwychwstanie w tobie", "Zanurzyć się w sercu miłosierdzia", "To mówi Amen" i "Tajemnica śmierci i zmartwychwstania".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 250
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2016
ISBN: 978-83-7482-786-7

Zobacz również

Przyjdź, Panie Jezu! Chrystus w tajemnicach roku liturgicznego
27.99 zł
 • Wysyłamy po Nowym Roku
 • Dostawa za jedyne 7,99 zł
  - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...