BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Radość i uśmiech. Jan Paweł II, Jan XXIII

Nie czekać na szczęście wieczne, ale być szczęśliwym każdego dnia w ziemskim świecie

Jan XXIII
Człowiek jest istotą stworzoną do radości, nie do smutku

Jan Paweł II

Autorka prezentując sylwetki Papieży, wskazuje na potrzebę przekazywania radości i humoru w głoszeniu Słowa Bożego. "Chrześcijanin XXI wieku nie powinien bać się śmiechu i uśmiechu. Przeciwnie, powinien o nim światu dawać świadectwo, zachowując w głębi serca radość i dobry humor, zwłaszcza w lęku i rozpaczy" (B. Boisson "Uśmiech Pana Boga").

Oba pontyfikaty - choć jeden z nich krótki, a drugi rekordowo długi - oceniane są jako rewolucyjne w historii Kościoła. Pokazują, że dokonywanie wielkich dzieł nie musi odbywać się w atmosferze trwogi i nabożnego skupienia.

Być może Janowi XXIII i Janowi Pawłowi II udało się dokonać tak wielu zmian ze względu na dystans, jaki mieli do siebie samych, do swojego urzędu, do ludzi, a nawet do spraw Kościoła.

Jan XXIII i Jan Paweł II to uśmiechnięci papieże pełni poczucia humoru i dystansu zarówno do siebie, jak i do innych ludzi oraz do rozmaitych spraw towarzyszących ich posłudze. W pamięci wielu osób zapisali się jako ludzie o ogromnej dawce wesołości i optymizmu, które na dodatek udzielały się innym.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2014
ISBN: 978-83-7595-749-5

Zobacz również

Radość i uśmiech. Jan Paweł II, Jan XXIII
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...