BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Reguły życia. W rodzinie i w zakonie

Ocena:
(2 opinii)

Czy pewniejszą drogą do nieba jest życie zakonne czy małżeńskie? Jak rozpoznać, do czego jesteśmy powołani? Czy dla duchownego dom znaczy to samo, co dla osoby świeckiej? Czy zakonnik może mieć własne pieniądze czy nie? Co robi w czasie wolnym i ile go ma? Czy podczas posiłków w klasztorze nadal czyta się żywoty świętych? Jak wyglądają konflikty i kłótnie w zakonie i jak można sobie z nimi radzić w rodzinie?

Te i wiele innych kwestii pojawia się w rozmowach kapucyna o. Piotra Jordana Śliwińskiego oraz Dominiki i Łukasza Kozłowskich - katolicko-protestanckiego małżeństwa. Opowiadają sobie nawzajem o tym, jak wygląda ich życie i czy rzeczywiście jedno powołanie tak bardzo różni się od drugiego. Nie unikają też rozmowy o wydarzeniach trudnych, które mogą się pojawiać zarówno w rodzinie, jak i w zakonie - odejściach, nałogach i walce z nimi oraz o zmaganiu się z wątpliwościami.

Klasztory jawią nam się na ogół jako miejsca tajemnicze, a życie zakonne kryje wiele zagadek nawet dla osób, które są blisko Kościoła. Z kolei zakonnikowi, mimo że pamięta swój dom rodzinny, obce są pewne aspekty współczesnego świeckiego życia. Sceny z życia wspólnego w małżeństwie i w rodzinie pozwalają zajrzeć głębiej w te dwa światy i znaleźć inspirację dla własnego życia.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Warto przeczytać

Książka warta polecenia szczególnie dla ludzi szukających ,ale nie tylko Ci co już znależli swoją drogę np. w małżeństwie mogą dowiedzieć się różnych ciekawostek o życiu zakonnym.Czyta się ją bardzo szybko.

autor opinii: Jolanta S

Świetna ! :D

Książka naprawdę godna polecenia Opowiada o życiu w zakonie ,o stosunku do różnych spraw ,o nałogach braci i pomocy innych współbraci . Porównuje problemy życia w małżeństwie i zakonie .

autor opinii: Piotr

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Znak
Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-240-1191-9

Zobacz również

Reguły życia. W rodzinie i w zakonie
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...