BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Rekolekcje wczoraj i dziś

Książka dla wszystkich, którzy:

  • rekolekcje prowadzą
  • rekolekcje organizują
  • rekolekcje przeżywają

W ostatnim czasie rekolekcjami nazywa się bardzo wiele działań duszpasterskich: od wycieczki rowerowej z księdzem po wielodniowe skupienie.

Ponadto słowo „rekolekcje” coraz częściej jest łączone z wydarzeniami o zgoła nierekolekcyjnej wymowie.

Obok rekolekcji parafialnych, ignacjańskich, oazowych – mamy więc także rekolekcje „tischnerowskie”, „filmowe”, „teatralne”, „muzyczne”, „jazzowe”, „artystyczne”, „wędrowne”, „beskidzkie”, „kajakowe”, „weekendowe”, „karnawałowe” itp.

Czym zatem są rekolekcje? Dlaczego jest ich tak wiele? Czy wszystkie akcje duszpasterskie zasługują na tę nazwę? Jak prowadzono rekolekcje kiedyś i jak prowadzić je dzisiaj?

Książka przedstawia istotne elementy różnych typów rekolekcji: parafialnych, kapłańskich, zakonnych, tzw. zamkniętych w domach rekolekcyjnych i innych.

Rekolekcje nie polegają na niczym innym, jak na oderwaniu się na ten czas od spraw świata i rozmawianiu sam na sam z Bogiem. W nich mówi On do nas przez swoje natchnienia, a my mówimy do Niego. Jego głos jest jak szmer łagodnego powiewu, który ledwie się słyszy; i to nie uchem ciała, lecz uchem serca. Kiedy Bóg chce przyciągnąć do siebie jakąś duszę, prowadzi ją na samotność i tam mówi do niej.

Św. Alfons Liguori

O. dr hab. Gerard Siwek, redemptorysta, emerytowany pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, współtwórca i pierwszy redaktor serii wydawniczej „Redemptoris missio”, praktyk i teoretyk przepowiadania rekolekcyjno-misyjnego, autor wielu książek i artykułów.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Homo Dei
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-62579-06-8

Zobacz również

Rekolekcje wczoraj i dziś
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...