BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Robinson

Ocena:
(1 opinii)

Inspiracją dla powstania tej publikacji były listy, które autor pisał do swego przyjaciela księdza. Pachocki podejmuje w niej najtrudniejsze filozoficzne problemy i pytania, a podyktowane one są niespotykaną wrażliwością autora, lekturą filozoficzną i literacką oraz chorobą (autor od lat cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową).

Co znajdzie czytelnik w książce? Boga, cierpienie, człowieka, dobro i zło, Poznań, Łódź, Warszawę, Cytadelę, Lasek Golęciński, jezuitów i dominikanów, Tygodnik Powszechny, Mszę Rossiniego, Pierwszy Koncert Szymanowskiego, Eliota, Miłosza i Eckharta, wszystko co składa się też na naszą rzeczywistość i jej paradoksy, bo ta książka to nie "literackie relanium", ona ma nam pomóc w wyrwaniu się z odrętwienia.

Ta książka jest inna, dlatego zamiast koić i schlebiać, może drażnić, gorszyć, oburzać, złościć, intrygować. Nie znajdziesz w niej chłodnej kalkulacji, wyrachowania ani zdystansowanej obojętności, tylko żywą wiarę - drapieżną, nieokiełznaną katolicką poprawnością. Krzysztof z pasją demaskuje puste kaznodziejskie pocieszenia.

Ze wstępu ks. Mariusza Pohla
Tak, wierzę w rzeczy, których nie rozumiem. Wierzę, że dzieje się ze mną coś, o czym nie wiem lub czego nie umiem nazwać. Wierzę w życie duchowe. Wierzę, że człowiek jest istotą duchową. I że duchem jest Bóg. Wierzę w rzeczy niewidzialne tak samo, jak w widzialne. Nie są wcale mniej rzeczywiste ani mniej prawdziwe. Co do stopnia ich realności, to być może przysługuje im przewaga. Bo nieśmiertelność, niepodległość wobec rozpadu, wobec czasu stanowi o tej przewadze. O tej rzeczywistości przekonuje cierpienie. Na pytanie o to, co ostatecznie jest rzeczywiste, odpowiadam: ból. Kryterium rzeczywistości jest cierpienie. Dlatego nie poddaję się łatwo diagnozie, że utraciłem kontakt z rzeczywistością.

Krzysztof Pachocki

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

CZYSCIEC NA ZIEMI

KSIAZKA DLA TYCH CO SWOJE ZYCIE ZMARNOWALI, I NIE WIEDZA JAK SIE TO STALO, I CO Z SOBA TERAZ ZROBIC, A NIE MAJA JUZ 18 LAT. IDEALISTOM POKAZUJE AUTOR ZE NIE WSZYSTKO MOZNA OSIAGNAC NABYTA WIEDZA KTORA JEST PRZYDATNA TYLKO DO PEWNEGO CZASU TU NA ZIEMI, POZNIEJ NICZEMU NIE SLUZY, I JESLI CZLOWIEK W PORE NIE ZMIENI SWOJEJ ORIENTACJI, JEST PRZEGRANY, MA 100 LAT I NIE ZAPRZYJAZNIL SIE Z BOGIEM, JAK WIEC NIE BAC SIE SPOTKANIA Z NAJWYZSZYM, JAK WIEC STANAC PRZED TAKA PRAWDA NIEUNIKNIONA - NAJLEPIEJ OSZALEC, I SKONCZYC W ZAKLADZIE PSYCHIATRYCZNYM, LUB UDAWAC PRZED SOBA I SWIATEM OPENTNEGO. CZY TAKICH JEST WIELU WSROD NAS? O ZGROZO !!

autor opinii: Liz Sarna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 200
Wydawnictwo: W drodze
Wydanie: Poznań 2012
ISBN: 978-83-7033-830-5

Zobacz również

Robinson
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...