BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Rozmowy o Biblii. Narodziny judaizmu

Ocena:
(2 opinii)

Ktokolwiek jednak pragnie uchwycić myśl autorów biblijnych, musi bez względu na swe przekonania starać się spojrzeć najpierw na ich dzieło nie tak, jak sam je widzi, lecz tak, jak oni na nie patrzyli.

Warto tu, jak sądzę, zacytować słowa Jeana Rudhardta, historyka religii greckiej, profesora Uniwersytetu w Genewie. Powiada on, że jeśli chcemy zrozumieć cokolwiek z tej czy innej religii, to „nie ma na to innego sposobu, niż stać się uczniem tych, których chcemy zrozumieć [...]. Krótko mówiąc, trzeba w miarę możliwości zapomnieć o naszych nawykach myślowych, aby odtworzyć w sobie – tam, gdzie chodzi o religię grecką – również i grecką mentalność”.

Zdanie to jest nie mniej słuszne w odniesieniu do Biblii. Studiując ją musimy zatem uczciwie próbować odtworzyć w sobie coś z mentalności biblijnej, z postawy wewnętrznej biblijnych autorów. A zasada ta dotyczy wszystkich Czytelników, zarówno niewierzących, jak i tych wierzących.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

ROZMOWY O BIBLII PRAWO I PROROCY, ROZMOWY O BIBLII POCZĄTKI JUDAIZMU

DOSKONAŁE POZYCJE. UWIELBIAM KSIĄŻKI ANNY ŚWIDERKÓWNY. POLECAM KAŻDEMU KTO CHCIAŁBY ZROZUMIEĆ CHOCIAŻ TROSZKĘ BIBLIĘ.

rewelacyjna książka

kolejna doskonała pozycja książkowa pani profesor, dla chcących dowiedzieć się więcej o historii naszych " starszych braci w wierze". w przystępny sposób autorka opowiada dzieje narodu wybranego. Polecam!

autor opinii: Ksenia Więcek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Wydanie: Warszawa 2009
ISBN: 978-83-01-15874-3

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Rozmowy o Biblii. Narodziny judaizmu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...