BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Salvifici doloris

Ocena:
(1 opinii)

Salvifici Doloris − list apostolski Jana Pawła II o chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia, wydany 11 lutego 1984, w dniu liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, w szóstym roku pontyfikatu.

Kontekstem napisania tego listu był przeżywany w Kościele jubileuszowy Rok Odkupienia. Jest to pierwszy i jak dotąd jedyny dokument kościelny, który całościowo podejmuje zagadnienie cierpienia ludzkiego.

W ścisłej łączności z nim, rok później - 11 lutego 1985 - papież opublikował List apostolski Dolentium Hominum, ustanawiając Papieską Komisję Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia, której celem jest rozszerzanie i udoskonalanie opieki nad chorymi.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książkę polecił mi Ksiądz w celu zmierzenia się czym jest cierpienie. "W straszliwym się pomiędzy siłami dobra i zła, którego widownia jest nasz współczesny świat- niech Wasze cierpienie w jedności z Krzyżem Chrystusa :przeważy" Polecam każdemu, myślę,że ateista też miałby coś dla siebie. No cóż wiadomo nam wszystkim jak cierpiał św. Jan Paweł II. .

autor opinii: Ewa Perz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 72
Wydawnictwo: TUM
Wydanie: Wrocław 2001
ISBN: 83-88301-95-0

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Salvifici doloris
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...