BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Sarmacja. Obalanie mitów - podręcznik bojowy

Czasy sarmackie – czy tylko Złota Wolność i anarchia, które rozsadziły Rzeczpospolitą od środka? Czy tylko kołtuneria mimo podgolonych łbów? Czy na pewno wzrastająca nietolerancja katolickiej Sarmacji oraz krwawa kolonia, czyli Kresy, na których Rusini eksploatowani byli niczym Murzyni? I czy na pewno „sarmatyzm”?

Bo… czym właściwie była Sarmacja? Cóż to za zjawisko, wokół którego nagromadziło się tak wiele mitów i przekłamań, iż wielu z nas sądzi, że o Sarmacji wypada mówić wyłącznie negatywnie – na wszelki wypadek nie weryfikując faktów? Albo znowuż – wyłącznie pozytywnie, bez półcienia?

Jacek Kowalski – historyk sztuki, wykładowca akademicki, poeta i pieśniarz, w brawurowo opowiedzianych gawędach odczarowuje legendę Sarmacji, odrapując historyczną prawdę z zabobonów (także naukowych), które się do niej przylepiły.

Erudycja autora, ciepły humor i prowokacyjne tezy, które stawia oprowadzając nas po zapomnianych, a barwnych zakamarkach ojczystych dziejów dają gwarancję, że książka będzie dla Czytelnika nie tylko kopalnią wiedzy, ale i intelektualną ucztą, po której o naszych przodkach będziemy myśleć inaczej. Z dumą – a przecież nie wyłącznie. Ale zawsze z sentymentem.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 354
Wydawnictwo: Fronda
Wydanie: Warszawa 2016
ISBN: 978-83-935847-7-2

Zobacz również

Sarmacja. Obalanie mitów - podręcznik bojowy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...