BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Skandal miłosierdzia

Ocena:
(17 opinii)

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi.

Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe. Ale jednocześnie jest jak światło, które pada na nasze życie i sprawia, że dostrzegamy również to, co jest w nas ciemnością.

Dlatego bp Grzegorz Ryś głosi prawdziwy skandal miłosierdzia, który trzeba wykrzyczeć: “Nikt nie jest stracony!”.

Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bo Bóg nie jest tym, który rozdaje cukierki grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna.

Jeśli chciałbyś poznać, czym jest Boże miłosierdzie i jak wielką rolę może odegrać teraz w Twoim życiu… Jeśli chcesz poczuć, jak Boże miłosierdzie dotyka i przemienia najważniejsze miejsca w Twoim życiu... koniecznie sięgnij po tę wyjątkową lekturę.

Miłość Boga wydobędzie Cię spod największego zła. Nie przeocz tego spotkania!

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia zawiera dodatek: bullę "Misericordiae Vultus" Ojca Świętego Franciszka o nadzwyczajnym jubileuszu miłosierdzia.

Opinie naszych Klientów (17 opinii)Napisz swoją opinię

Miłosierdzie bez granic?

Miłosierdzie Boże, czy można mu wytyczyć granice? Czy akt miłosierdzia wobec odrzuconych to już skandal? A co gdy Bóg nas posyła aby glosić Jego miłosierdzie naszym wrogom, aby ich ocalić jak Jonasz wobec Niniwy? Ten i wiele innych przykładów niesamowitego wręcz skandalicznego miłosierdzia naszego Ojca, nierzadko trudnego po ludzku do przyjęcia, to tematy tej wspaniałej książki - poruszone aby poruszyć nasze serca. Szczęśliwi miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Serdecznie polecam.

autor opinii: Daniel Kucner

5 - bardzo dobra

5 - bardzo dobra

autor opinii: Marek Kuczyński

Miłosierdzie

To wspaniała książka poruszająca temat ogromu i tajemnicy Bożego Miłosierdzia, które uczy nas widzieć Boga odkrywajacego siebie w ten sposób. Ukazuje również, że w każdej sytuacji wobec każdego człowieka, Bóg zawsze jest najpierw Miłosierny. Miłosierdzie Jego wyprzedza wszystko. W trudnym okresie życia była mi balsamem. Szczerze polecam !

autor opinii: Krystian Kąkol

Polecam. Bardzo dobrze się czyta. Wiele tłumaczy i zachęca do przemyśleń.

autor opinii: Renata

Miłosierdzie

"Skandal miłosiedzia", to lektura obowiązkowa, dla wszystkich małych i dużych. Książka bp Grzegorza Rysia, to skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć, zawiera to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie.

autor opinii: Elżbieta Nowicka

jak bardzo Bó nas kocha !

bardzo dobra ksiązka, nastraja bardzo optymistycznie do zycia, człowiek sam zaczyna zauwazac co Bóg robi dla niego, jak bardzo go kocha.

autor opinii: Aleksandra Pietrzyk

prywatna

Książka świetna.

autor opinii: Barbara Kowol

Niezbędna

Książka Skandal Miłosierdzia jest dla mnie bardzo ważna. Można ją czytać wciąż na nowo i odkrywać coś nowego. Myślę, że powinna się znależć w każdym domu :) To było moje jej drugie zamówienie, bo pierwsza po pożyczeniu nie wróciła do mnie :) W ogóle polecam wszystkie pozycje bp Rysia :) Pozdrawiam!

autor opinii: Jadwiga Stysiał

Skandal miłosierdzia

Książka prowadzi do przemyśleń, zastanowienia się, zmusza do pracy nad sobą. Lubię takie pozycje, może język trochę trudny ale można zawsze wrócić, jeszcze raz przeczytać akapit- zastanowić się. Miłość to wielka siła, miłosierdzia chcielibyśmy doświadczać i trzeba go dawać innym, a wtedy życie nabiera sensu i jaśniejszych barw. Polecam osobom, które szukają lektury motywującej do lepszego działania, uświadomienia wielkości tajemnic STWÓRCY.

autor opinii: Małgorzata

Zbliżająca do Boga

Książka jest rewelacyjna. Polecam ją bardzo. Otwiera oczy na inne oblicze Boga. Otwiera serca na Jego przeogromną miłość i ocean Miłosierdzia! Dziękuję. Chwała Panu!

autor opinii: Marta

"Skandal miłosierdzia"

Książka jest przepiękna. Biskup Ryś we wspaniały sposób opowiada o Bożym Miłosierdziu. Język, którego używa jest zwyczajny, prosty, zrozumiały dla każdego. Przeżycia bohaterów przedstawia w taki sposób, że łatwiej jest takiemu zwyczajnemu człowiekowi jak ja poczuć Boże Miłosierdzie. Czytając tę książkę czułam w moim sercu Bożą miłość i ogromną radość, która zalewała całą mnie. Za jakiś czas przeczytam ją ponownie. Szczerze wszystkim polecam:) Polecam również tę księgarnię. Książka doszła bardzo szybko, dobrze zabezpieczona i opakowana. Pozdrawiam ciepło:)

autor opinii: Beata Soczewka

Piękna :)

Piękna :) Bp Ryś pisze z miłością, to się czuje :) Dodaje otuchy i odkrywa zupełnie na nowo (a czasami wywraca do góry nogami) tak dobrze znaną opowieść o synu marnotrawnym.

autor opinii: K.S.

To pełne prostoty słowa

Książkę dosłownie można pochłonąć w jeden wieczór. Ogromnie cenne słowa. pełne prostoty i lekkości w odbiorze. Nade wszystko słowa biskupa Rysia dotykają serca i zatrzymują, by spojrzeć w głąb swojego serca. Aby kochać i nieść miłość miłosierną, potrzeba dostrzec, że najpierw ja sam potrzebuję miłosierdzia Pana. Niezwykle cenna lektura.

autor opinii: Anna Sulczewska

Skandal miłosierdzia

Skandal miłosierdzia ‘Główne prawo, jakie rządzi relacją Boga z człowiekiem nie jest prawem, ale miłością radykalną, dogłębna pierwotna zakorzeniona, miłosierdziem.’- pisze autor. ‘Miłosierdzie jest miłością bez wzajemności, nie stawia warunków, zawsze jednak woła do człowieka o przyjęcie i odpowiedź. Ale dlaczego Bóg jest miłosierny wobec kogoś, kto sobie na to nie zasłużył? Sprawiedliwi cierpią, a grzesznikom się powodzi. My jednak wciąż wybieramy sprawiedliwość, a sprawiedliwość człowieka nie zmienia, bo jest dla satysfakcji. Kościół jest dla grzeszników.’

Bardzo dobra.

Kompleksowe omówienie znanych nam przypowieści w kontekście niezmierzonego Milosierdzia Bożego - w znacznie szerszym, a czasem i odmiennym ujęciu, niż na ogół słyszymy.

autor opinii: Wioletta Jadczak

Nowe spojrzenie

Bardzo ciekawe i nowatorskie spojrzenie na życie i miłosierdzie. Dotyka głębi duszy człowieka i nie da się przejść obojętnie obok tej lektury.

autor opinii: ks. Robert D

świetna książka !

"Skandal miłosierdzia " to książka dla każdego kto chce myśleć i przemyśleć wiele spraw swojego życia. Książka - jak wszystko co pisze ks. biskup Grzegorz Ryś jest napisana prostym , ludzkim językiem -dla wszystkich ludzi i dla każdego oddzielnie. Jestem wdzięczna swojemu Proboszczowi , że powiedział mi o ks. Rysiu a Panu Bogu ,że mamy t.aaaaaaa..kiego BISKUPA !!!

autor opinii: Krystyna Walewska-Tomaszkiewicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: WAM
Wydanie: Kraków 2015
ISBN: 978-83-277-1072-7

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Skandal miłosierdzia Skandal miłosierdzia
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...