BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Smutek

Ocena:
(1 opinii)

"Smutek" C. S. Lewisa jest uznawany za najlepszą książkę dla ludzi przeżywających utratę bliskiej osoby, żałobę i cierpienie. Słynny pisarz, autor cyklu "Opowieści z Narnii", napisał ją po śmierci ukochanej żony, Joy Gresham, która odeszła po dwóch i pół roku walki z rakiem.

"Smutek" jest książką do bólu szczerą i poruszającą. Pisany w formie dziennika bez dat jest relacją z kolejnych tygodni po odejściu ukochanej kobiety, pożegnaniem z nią, opowieścią o wyobcowaniu w środowisku przyjaciół, przygotowaniem na własną śmierć, rozpaczliwą próbą zaakceptowania Boskich wyroków.

Autor stawia czytelnika przed najważniejszymi pytaniami w życiu: konfrontuje go z cierpieniem po utracie ukochanej osoby, z doświadczeniem śmierci, zwątpieniem.

Jest to jednocześnie książka, która unika prostych odpowiedzi i potrafi w nadzwyczajny, empatyczny sposób przeżywać smutek i żałobę wraz z czytelnikiem. Nie popada w banały, lecz subtelnie kieruje w stronę nadziei i pocieszenia.

Na podstawie książki i wydarzeń z życia Lewisa, które ją zainspirowały, powstał wzruszający, wielokrotnie nagradzany film Richarda Attenborough "Cienista dolina" z Anthonym Hopkinsem i Debrą Winger.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Głęboka i celna

Autobiograficzny opis przeżyć po utracie najbliższej osoby napisany w formie zbliżonej do dziennika. Co ważniejsze są to własne przeżycia autora. Celne i zwięzłe, dotykające sedna sprawozdanie przeprowadza nas od utraty wiary przez rozpacz aż do odzyskania równowagi i poczucia sensu. Bardzo ważna książka dla każdego, kto zdaje sobie sprawę, że sam będzie musiał stawić czoło cierpieniu i stracie.

autor opinii: Robert Jaremczak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 120
Wydawnictwo: Esprit
Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-619-8901-1

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Smutek
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...