BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Spacerek z Biblią

Jak czytać Pismo Święte? Co Bóg chce nam powiedzieć w opowiadaniu o Kainie i Ablu? Dlaczego wieża Babel jest ciągle żywa? Dlaczego Noe ocalał podczas potopu? Na te i inne pytania znajdziesz Czytelniku odpowiedzi, które zaskoczą Cię nie tylko swą prostotą.

Częstochowski biblista i duszpasterz, ks. Bronisław Preder, jest autorem kolejnego opracowania, tym razem z biblistyki. W pozycji zatytułowanej "Spacerek z Biblią" Czytelnik znajdzie kilkanaście tekstów odnoszących się do poszczególnych tematów biblijnych, w większości ze Starego Testamentu.

Autor prezentuje wybrane tematy biblijne, posługując się właściwym pod tym względem aparatem naukowym i doszukując się zarazem charakterystycznego odniesienia tych tematów do życia współczesnego Czytelnika.

Prezentowane opracowanie otwiera bardzo ważny tekst dotyczący sposobu czytania Pisma Świętego tak, aby stało się ono "słowem życia" dla czytającego.

W tym też duchu przedstawione zostały kolejne tematy, służące z jednej strony pogłębieniu wiedzy z zakresu tematyki biblijnej, a z drugiej kształtujące odpowiednie postawy tych, którzy podejmują lekturę natchnionej Księgi (opowiadanie o Kainie i Ablu, wieża Babel, potop, dekalog, Mojżesz, Dawid, Jan Chrzciciel, nawiedzenie Maryi i inne).

Opracowanie zamyka temat biblijnej inspiracji w sztuce związany z wernisażem prac prof. Jerzego Filipa Sztuki w ramach 14 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater".

Zgromadzone w prezentowanej pozycji wydawniczej refleksje biblijne mogą niewątpliwie pomóc Czytelnikowi w owocnym spotkaniu z tekstami biblijnymi. Należy także zauważyć, że wpisują się one twórczo w podejmowane przez Kościół dzieło "nowej ewangelizacji".

Ks. Bronisław Preder - doktor teologii, wykładowca Starego Testamentu w Instytucie Teologicznym w Częstochowie, kustosz sanktuarium św. Józefa i proboszcz tej parafii, kierownik Legionu Maryi w Archidiecezji Częstochowskiej, budowniczy kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Radomsku.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 214
Wydawnictwo: Misjonarzy Krwi Chrystusa Pomoc
Wydanie: Częstochowa 2014
ISBN: 978-83-63459-28-4

Zobacz również

Spacerek z Biblią
21.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...