BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Święci nie-święci

Ocena:
(6 opinii)

Znakomita, przyciągająca i z humorem pisana opowieść o kilkunastu postaciach znanych świętych i ich nienajchlubniejszych początkach.

Poznamy tu egoistycznego Ignacego Loyolę, pijaka Jana Bożego, utracjusza Franciszka z Asyżu, uwodziciela i heretyka Augustyna, złodzieja Dyzmę i celnika Mateusza oraz mniej znanych innych świętych, jak bigamistkę Fabiolę, rozwiązłą Małgorzatę z Cortony, Mojżesza z Etiopii, herszta bandytów, Idziego z Portugalii, wyznawcę szatana, plotkującą Anielę z Foligno... a jednak wszystkie te osoby zostały po śmierci kanonizowane.

Co takiego zaszło w ich życiu, że mimo nienajlepszej przeszłości otworzyli się na działanie łaski Bożej i zostali świętymi? Autor w fascynujący i pełen humoru sposób odpowiada na to pytanie.

Warto przeczytać: wzruszające historie i znakomity materiał do refleksji.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna księgarnia

Księgarnia godna polecenia. Obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie, dobre ceny, szybka wysyłka i dbanie o klienta od początku zakupu po ostatnią przeczytaną stronę :)

autor opinii: Mateusz Nienartowicz

Ciekawa pozycja

Książka "Święci nie-święci" mile mnie zaskoczyła. Lekko się czyta, niekiedy napisana w sposób zbytnio opisowy, bez szczegółów, a mimo to uzupełnił wiedzę o świętych, o ich mniej znanych wydarzeniach z życiorysu. Polecam do poczytania tak dla zgłębienia ciekawostek o świętych, ale i jako pocieszenie - że z każdej sytuacji życiowej Bóg zawsze może wyciągnąć dobro.

autor opinii: Ewelina Lelek

Warta lektury

Książka bardzo ciekawa i warta przeczytania. Autor umiejętnie skonstruował rys charakterologiczny świętych nie-świętych. Ksiazka jest tez zbiorem interesujących faktów. Książka od pierwszej i ostatniej strony wciąga czytelnika. Gorąco polecam książkę.

autor opinii: Kasia D.

Żywot świętych inaczej

Książka bardzo dobra. Daje dużo do myślenia. Jak się okazuje, Bóg porusza serca grzeszników i ci zostają świętymi. Polecam gorąco.

autor opinii: Arkadiusz Olejniczak

Ja miesiąc temu zamawiałam książkę Thomasa J. Craughwella "Święci nieświęci". Bardzo mi się spodobała ta książka. Autor w ciekawy sposób przedstawia sylwetki świętych, których życie z początku dalekie było od ideału świętości, a mimo to zostali oni wyniesieni na ołtarze. Można się z tej książki dowiedzieć, co takiego wydarzyło się w życiu tych osób, że odwróciły się od dawnego, grzesznego życia,znalazły w sobie siłę, aby zerwać na dobre ze swoją przeszłością i zaczęły współpracować z Bożą łaską. Książkę Craughwella czyta sie jednym tchem. Można dzięki niej poznać biografie dwudziestu ośmiu świętych i błogosławionych, również tych mniej znanych takich jak: św.Małgorzata z Cortony, czy św.Fabiola. Naprawdę bardzo ciekawa książka, którą warto przeczytać.

autor opinii: Katarzyna Przybylska

Książka "Święci nie święci" zawiera ciekawe anegdoty, informacje o wybranych świętych, ich przewrotnościach, upadkach, różnych wyborach często błędnych, z których potrafili wyjść i wybrać droge oferowaną przez Chrystusa. Ta publikacja przydaje się również do prowadzenia dyskusji z młodzieżą, pokazania im , że święty to osoba, która nie koniecznie przez całe swoje życie była chodzącym ideałem ale mimo upadków, błędnych wyborów potrafiła wybrać Chrystusa i dawać o Nim świadectwo.

autor opinii: Izabela Gbiorczyk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Esprit
Wydanie: Kraków 2007
ISBN: 978-83-60040-38-6

Zobacz również

Święci nie-święci
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...