BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Święty Nicetas z Remezjany. Pisma

Praca zbiorowa

Św. Nicetas z Remezjany – wczesnochrześcijański pisarz – żył na terenach dzisiejszej Serbii w latach ok. 340–414. Jego katechezy pozwalają współczesnemu czytelnikowi uchwycić samą esencję wiary, co ułatwia prosty i żarliwy przekaz, który nadal ma w sobie siłę przyciągania.

Nicetas jest autorem przede wszystkim katechez dla katechumenów. Były one czytane i znane około sto lat po śmierci ich autora. De facto pozostawały w użyciu duszpasterskim aż do X/XI wieku. Zachowały się tylko niektóre księgi, reszta przetrwała jedynie w drobnych fragmentach.

Katechizm opracowany przez dackiego biskupa, dziś dostępny fragmentarycznie, był dobrze przemyślanym dziełem o jasno postawionym celu, czytelnej strukturze i logicznym wykładzie.

Upływa 1600 lat od śmierci św. Nicetasa, aczkolwiek ramy czasowe jego życia są tylko hipotetyczne. Współczesne przekłady katechez Nicetasowych są wydane z myślą o współczesnej odnowie wiary przez powrót do pierwotnej tradycji Kościoła i instytucji katechumenatu, jak czyni się to dzisiaj między innymi w ruchu neokatechumenalnym.

Katecheza Nicetasa o Duchu Świętym jest godna polecenia choćby ruchom związanym z odnową charyzmatyczną.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 120
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2015
ISBN: 978-83-7595-967-3

Zobacz również

Święty Nicetas z Remezjany. Pisma
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...