BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce
Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać książki jeszcze przed Świętami, zamów wyłącznie te, które mają termin realizacji 24h. Zamówienia na wszystkie pozostałe książki zostaną zrealizowane po Nowym Roku.

Szału nie ma, jest rak

Ocena:
(2 opinii)

Niektórzy wieścili mu, że będzie karykaturą księdza.

Niespełna jedenaście lat jego kapłaństwa to m.in. stworzenie domowego hospicjum, potem budowa od podstaw hospicjum stacjonarnego, organizacja Areopagów Etycznych - letnich warsztatów dla studentów medycyny, praca katechety w szkole, gdzie ani uczniowie nie oszczędzali jego, ani on ich.

1 czerwca 2012 r. zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu.

Teraz, po dwóch operacjach, poddawany kolejnym chemioterapiom, nadal pracuje na rzecz hospicjum i służy jego pacjentom. Wspiera też swoich dawnych uczniów i wychowanków - niejednemu z nich pomógł wyprostować życie.

Mówi, że jest "otwarty na cud", ale jednocześnie przygotowuje się na to, żeby "dobrze przeżyć swoją śmierć".

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Wsparcie w chorobie i w obliczu śmierci

To pierwsza książka Księdza Jana Kaczkowskiego - a raczej wywiad udzielony pani Katarzynie Jabłońskiej - w sytuacji, kiedy Ksiądz po operacji glejaka mózgu IV stopnia nie był się w stanie poruszać. Ksiądz Jan jest twórcą i dyrektorem hospicjum w Pucku, bioetykiem i doktorem teologii moralnej. Przez pełnione przez siebie funkcje jest znawcą (i praktykiem - jako pacjent) medycyny paliatywnej. W książce opowiada o stworzonym przez siebie hospicjum i pokrótce o swoim życiu, ale przede wszystkim skupia się na chorobie: jak pomóc osobie ciężko chorej (np. na nowotwór), jak z nią rozmawiać, czego ona tak naprawdę oczekuje. Udziela także wielu rad, jak poradzić sobie w obliczu zbliżającej się śmierci bliskiej osoby, jak ją wspierać i jak sprawić, aby ta dobrze "przeżyła własną śmierć". Opisuje także, po czym poznać, że "to już niedługo". Polecam wszystkim, a zwłaszcza chorym i cierpiącym, oraz ich rodzinom. Z pewnością znajdą w tej książce wsparcie i otuchę.

autor opinii: Niśka

Ciekawa książka

Polecam wywiad - osobiście bardziej trafiła do mnie jego pierwsza część.

autor opinii: Magda G

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 140
Wydawnictwo: Więź
Wydanie: Warszawa 2013
ISBN: 978-83-62610-41-9

Zobacz również

Szału nie ma, jest rak
28.99 zł
  • Wysyłamy po Nowym Roku
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...