BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Szpital na Banacha. Dzienniczek o cierpieniu człowieka i miłosierdziu Boga

Ocena:
(24 opinii)

Skupiony na promieniach krwi i wody, która wytrysnęła z rany Serca Zbawiciela jako zdrój miłosierdzia dla nas, uczyłem się chodzić od nowa w ich świetle. Uczyłem się życia i kapłaństwa od początku. Uczyłem się duchowości Miłosierdzia Bożego w obliczu cierpienia. Tymi doświadczeniami dzielę się z czytelnikiem.

Opinie naszych Klientów (24 opinii)Napisz swoją opinię

cierpienie człowieka i Miłosierdzie Boga

Już tą książkę czytałam 2 razy. I za każdym razem ze wzruszeniem i ponownym dostrzeżeniem tej miłosiernej ręki Boga nad każdym ludzkim cierpieniem. Polecam tą książkę wszystkim osobą opiekujacymi się chorymi jak i samym osoba cierpiącym. W tej książce można odkryć nadzieję.

autor opinii: s.M.Terezita

Dobra książka

Wspaniała książka dająca świadectwo miłosierdzia przeplatana poezją. Przeczytasz ją jednym tchem.

autor opinii: Anna Kruszewska

poruszająca, ciężko się od niej oderwać

autor opinii: Bernadetta Sikora

Świetna :)

Ciekawa, warto przeczytać :)

autor opinii: Małgorzata Jakubowska

Książka pochłania. Kiedy zaczniesz czytać, nie spostrzeżesz, kiedy zaczynasz czytać kolejną stronę. Książka, która powinna się znależć w każdej domowej biblioteczce.

autor opinii: Dorota Jelska

Cierpienie a miłosierdzie boga

Wspaniała książka o działaniu Boga w naszym życiu ,o jego posługiwaniu się ludźmi , o miłości Bożej do nas ludzi szczególnie w cierpieniu. książka godna polecenia , piękne wiersze które mogą być modlitwą

autor opinii: Violetta

Polecam

Książeczka ciekawa, poruszające relacje Autora. Robi wrażenie i przybliża bardzo tematykę Bożego Miłośierdzia. Polecam!

autor opinii: Magda

Ku przemyśleniu spraw najważniejszych...

Wspaniała książka poruszająca trudny temat odchodzenia z tego świata. Autor - ksiądz kapelan szpitala - porusza się na co dzień pośród ogromu ludzkiego cierpienia . Swoją postawą, modlitwą i słowem potrafi dotrzeć zarówno do tych, którzy na niego czekają jak i do tych, którzy sprawiają wrażenie obojętnych czy wrogo nastawionych. Jest wspaniałym "narzędziem" w rękach Boga i chce pokazywać JEGO dobroć i potęgę Bożego Miłosierdzia zwłaszcza wobec chorych, cierpiących czy konających. Lektura godna polecenia. Zawiera dodatkowo piękną poezję i potrzebne modlitwy. Czyta się bardzo szybko.

autor opinii: Jolanta z Radomia

Polecam

Piękna i wzruszająca książka.Gorąco polecam!

autor opinii: justyna

Ksiazka wazna i niezwykla. Zakupy w Tolle jak zawsze byly przyjemnoscia-mily kontakt od momentu zamowienia do blyskawicznej przesylki. Pozdrawiam cala ekipe ksiegarni!

autor opinii: Joanna

Warto przeczytać

Już chyba pisalam kiedyś opinię na ten temat. To tak piękna książka że czyta się ją ze lzami w oczach. Niewiarygodne jak Pan Bóg może działać, i nadal czynić cuda.

autor opinii: Rita Szalek

Zobaczysz...

Piękna książka o cierpieniu i miłosierdziu Boga.Zapytasz , co może być pięknego w cierpieniu?Jeśli będziesz dalej czytał zobaczysz że obok tego cierpienia pojawia się Jego Miłość i paradoksalnie Radość, tak radość z obcowania z Nim....i pokój.... Piękne wiersze ks.Mariusza dopełniają całości tej niewielkiej książeczki, którą gorąco polecam i latem i zimą !Zresztą ''Zobaczysz'' to tytuł jednego z tychże wierszy, które warto poznać.Polecam!

autor opinii: Tomasz Majchrzak

Ksiądz Mariusz Bernyś ma lekkie pióro. Książkę bardzo szybko się czyta. Na końcu jest zbiór modlitw o zdrowie. Bardzo się cieszę, że kupiłam tę pozycję.

autor opinii: Agnieszka

Dobra

Książka wara przeczytania, o cierpieniu które umacnia i daje wiatr w skrzydła do dalszego życia.

autor opinii: Jarek W.

Sens cierpienia

Po przeczytaniu tej książki w mojej głowie pozostała jedna ważna myśl - każde cierpienie ma sens, ale tylko z Bogiem.

autor opinii: Ela D.

wzruszająca lektura aż się łezka w oku kręci polecam

autor opinii: Violetta

Polecam

Otrzeźwiająca pozycja, polecam dla zagubionych, umęczonych, poszukujących, goniących.

autor opinii: Il

Ciekawa książka , która daje inne spojrzenie na cierpienie . Polecam

autor opinii: Pg

Piękna książka, poruszająca. Pomimo, że opowiada o wielu trudnych chwilach, to jednak niesamowicie przebija z niej optymizm, wiara i miłość! Zdecydowanie polecam!

autor opinii: Piotr

książka godna polecenia

Książkę warto przeczytać, polecam. Język jest przystepny,tematyka bardzo trudna, ale utrzymana w konwencji Bożej miłości, dającej nadzieję, że jeśli nie ten świat, to ten po drugiej stronie...napewno :) amen :)

autor opinii: mariola

Książka życiem pisana

"Szpital na Banacha. Dzienniczek o cierpieniu człowieka i miłosierdziu Boga" zachwyca swoją pokorną prostotą. Z wielką życzliwością i szacunkiem dla człowieka, kreśli autor na kartach swojej książki kolejne sylwetki pacjentów stołecznego szpitala. Zostajemy dyskretnie wprowadzeni w świat ludzkiego cierpienia i śmierci, w sferę intymnej relacji Boga z umęczonym chorobą człowiekiem. Możemy też cieszyć się razem z tymi, którzy w trudnych chwilach swojego życia doświadczyli miłosiernej miłości Boga. Książka budzi nadzieję i przywraca ufność w Bożą opatrzność. Skłania też do wyrażenia wdzięczności za kapłanów - powołanych, aby służyć.

autor opinii: Bogusława Haber

Zaduma nad sensem ludzkiego cierpienia i mocą Bożego MIłosierdzia...

Książka ks. Mariusz Bernysia, była mi znana już wcześniej. Przeczytałam ją dzięki koleżance i stanowiła dla mnie tak silne przeżycie, że podzieliłam się nią z innymi. Jest ona pełna wielkiej mądrości, mówi o i pojednaniu się z Bogiem i ludźmi, mądrości świadomego odchodzenia do Pana. Sytuacje opisane w tej książce działy się w szpitalu wśród ludzi ciężko chorych, gdzie ks. Bernaś posługuje na co dzień. Sytuacje te czasem z ludzkiego punktu widzenia beznadzieje, a jednak przemienione mocą Bożego Miłosierdzia w pełne wiary, nadziei i miłości przeżycie Bożego działania w życiu każdego człowieka. Miłosierdzie Boże nie opuszcza żadnego człowieka, choćby jego życie było bardzo zagmatwane i pogubione. Warto tę książkę przeczytać, a polecam ją szczególnie osobom w ciężkich utrapieniach życiowych lub opiekującym się osobami z ciężkimi lub nieuleczalnymi chorobami. Bardzo dziękuję za możliwość kupienia tej książki. Bóg zapłać. Pozdrawiam serdecznie, życzę powodzenia w krzewieniu tak wartościowej literatury.

autor opinii: Alina Czepiżak

Wszystkim gorąco polecam

Jestem bardzo zadowolona z zakupów w księgarni tolle.pl. Konsultantka cały czas informowała mnie o stanie zamówienia i o wysyłce. Wysyłka była bardzo szybka i jeszcze otrzymałam prezent do zamówionej książki. Jeżeli będę jeszcze szukać podobnych książek to na pewno skorzystam z tej księgarni.

autor opinii: Marzena Jaroszek

super

bardzo sprawnie i bez problemów, polecam

autor opinii: Dorota Szczęsna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Wydawnictwo: Apostolicum
Wydanie: Ząbki 2011
ISBN: 978-83-7031-758-4

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Szpital na Banacha. Dzienniczek o cierpieniu człowieka i miłosierdziu Boga Szpital na Banacha. Dzienniczek o cierpieniu człowieka i miłosierdziu Boga
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...