BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Sztuka konfrontacji

Ocena:
(1 opinii)

Ujmując rzecz jak najprościej, granica to osobista linia zakreślająca stan naszego posiadania. Określa ona to, kim jesteśmy, w jakim miejscu kończy się nasze życie i zaczyna życie innych ludzi. Kiedy doprowadzamy do konfrontacji z drugim człowiekiem, wyznaczamy mu nieprzekraczalne granice. Najskuteczniej robimy to za pomocą słów, kiedy otwarcie i szczerze określimy konsekwencje, z którymi się on spotka gdy je przekroczy.

Granice pomagają nam określić, kim jesteśmy w relacjach z innymi ludźmi. Wyznaczamy granice, mówiąc, czego chcemy a czego sobie nie życzymy, co kochamy a czego nienawidzimy, co jest „naszym życiem” a co nim nie jest. Ci, którzy właściwie wytyczyli swoje granice, potrafi ą jednoznacznie wyrazić własne opinie, przekonania i postawy. Ludzie, którzy nie nakreślili wyraźnych granic, nie są pewni własnych opinii, uczuć i przekonań. Łatwo ulegają żądaniom innych, ponieważ tracą pewność siebie, kiedy trzeba wystąpić we własnej obronie.

Granice chronią nas również przed krzywdą i zranieniem. Określając granice, bierzemy odpowiedzialność za życie i dary, którymi obdarzył nas Bóg. Granice chronią nasze wartości, uczucia, czas, energię i postawy. W naszej książce zajmujemy się jednym z konkretnych aspektów zagadnienia granic – wyjaśniamy, jak je wytyczyć poprzez skuteczną rozmowę z drugim człowiekiem.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Mądrość życia w relacjach

Bardzo mądra książka, jak wszystkie tych autorów. Pomaga rozwiązywać problemy w relacjach z najmniejszą szkodą dla systemu nerwowego wszystkich zainteresowanych.

autor opinii: Ewa Bartczak-Varela

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 387
Wydawnictwo: Vocatio
Wydanie: Warszawa 2005
ISBN: 83-7146-231-X

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Sztuka konfrontacji Sztuka konfrontacji
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...