BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce
Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać książki jeszcze przed Świętami, zamów wyłącznie te, które mają termin realizacji 24h. Zamówienia na wszystkie pozostałe książki zostaną zrealizowane po Nowym Roku.

Toksyczni rodzice. Jak się uwolnić od bolesnej spuścizny i rozpocząć nowe życie

Ocena:
(4 opinii)

Pacjenci Susan Froward to ludzie skatowani przez własnych rodziców. Fizycznie bądź psychicznie. Krytykowani, dręczeni okrutnymi żartami, przygniatani winą, napastowani seksualnie, czy... rozpaczliwie ochraniani.

Niewielu z nich przed podjęciem terapii zdawało sobie sprawę z tego, że zostali zniszczeni destrukcyjnym wpływem „toksycznych” rodziców, umiejętnie zaszczepiających w dziecku wieczną traumę, poczucie znieważenia i poniżenia. Mają zachwiane poczucie własnej wartości prowadzące do samoniszczących zachowań.

Zawsze, nawet niezależnie od faktycznych zasług, czują się bezwartościowi, niezależnie od kochającego partnera – niekochani, niezależnie od życiowego powodzenia – nieprzystosowani.

Uczucia te wynikają w znacznej mierze z faktu, że jako dzieci zostali pozbawieni wiary w siebie i wpędzeni w poczucie winy. A stając się dorosłymi, nie potrafią zrzucić tego ciężaru, co odbija się na każdym aspekcie ich życia.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Pozycja na miarę przemiany życia. To był prezent dla osoby, która podjęła trud pracy nad sobą i wychodzenia z doświadczeń dzieciństwa - wciąż odbieram od niej telefony i sms z kolejnymi odkryciami i wykrzyknikami: nie wiedziałam, zrozumiałam, całe życie tego szukałam... Polecam

autor opinii: Marzena Sztorc

Pozytywna

Świetna pozycje - jeśli ktoś ma jakieś przykre doświadczenia dotyczące jego wychowania w rodzinie - to warto przeczytać i zastosować polecane tam wskazówki.

autor opinii: Teresa Mazur

:)

Książka bardzo dobra, mimo bardzo trudnego tematu. Polecam wszystkim, którzy mają takie problemy w swoim życiu. Mojemu narzeczonemu bardzo pomogła :)

autor opinii: Sylwia Mańka

Polecam. Warto przeczytać

Książka trafnie opisuje tematykę podaną w tytule. Polecam dobra książka.

autor opinii: Michał

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 358
Wydawnictwo: Czarna Owca
Wydanie: Warszawa 2015
ISBN: 978-83-8015-263-2

Zobacz również

Książka wyróżniona Toksyczni rodzice. Jak się uwolnić od bolesnej spuścizny i rozpocząć nowe życie
29.99 zł
  • Wysyłamy po Nowym Roku
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...