BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Totus Tuus - Tota Tua. Traktat o zawierzeniu

Ocena:
(1 opinii)

Przed wielu laty odebrałem telefon z Krakowa. Dzwoniła przełożona sióstr wizytek, by przedstawić mi zaskakującą prośbę. Dotyczyła "nowej wersji" "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie" pióra św. Ludwika Grigniona de Montfort - książki, która rodzi świętych. Przełożona uważała, że dzieło Ludwika jest dla wielu zbyt trudne, bo i język niewspółczesny, i przykłady nieprzekonujące dzisiejszych ludzi. Prosiła, bym napisał "to samo, ale inaczej".

Oczywiście, że moja odpowiedź była negatywna: "Siostro, żeby coś takiego napisać, trzeba być świętym!". A jednak... po kilku latach książka powstała. Tamta prośba nie dawała mi spokoju. Studiowałem św. Ludwika, czytałem jego pisma. W końcu siadłem do pisania, choć wiem, że nie mam ku temu kompetencji świętego. Przypomniały mi się jednak słowa: "Książka ma dwóch autorów. Piszącego i czytającego. Wystarczy, że ktoś będzie ją dobrze czytał, a będzie to dobra książka". I jeszcze słowa Nowosielskiego: "Prawdziwe dzieło nie ma autora. Tworzy je natchnienie".

Nie jestem autorem. Ja też jestem czytelnikiem tej książki, która wysuwała się spod mojego pióra jako "nie moja". Napisałem... Miesiąc przed wydaniem "Totus Tuus - Tota Tua" rozmawiałem z siostrą wizytką ze wspomnianego klasztoru. Na moje wspomnienie telefonu przełożonej odpowiedziała ciszą...

Wówczas po plecach przebiegł mi dreszcz... Może to nie był telefon z Krakowa? Może to w ogóle nie był telefon skądkolwiek? Z kim rozmawiałem?

Dla pewności krakowskim wizytkom dedykuję swój nieporadny traktat o zawierzeniu.

Totus Tuus to droga zawierzenia Maryi. Twoje stopy stają na drodze świętości, która rodzi naśladowanie tej najświętości, jak a podziwiasz w Niepokalanej.

Oddajesz się Jej cały, a Ona nie pozostaje Twym dłużnikiem. Oddaje się Tobie na miarę Twojego oddania. Jeśli naprawdę jesteś TOTUS TUUS, Ona naprawdę jest TOTA TUA Cała dla Ciebie. Ze swoją pełnią świętości, pełnia łaski, pewnością zbawienia.

Warto ruszyć tą drogą wydeptaną stopami świętych.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Przepiękna i bardzo mądra

Książka jest bardzo piękna, treściwa, praktyczna a jednocześnie poetycka i chwytająca za serce, dla wszystkich, którzy chcieliby iść drogą zawierzenia Matce Bożej. Bardzo bliska, pisana pięknym językiem. Można powiedzieć, że jedyna w swoim rodzaju. Wydaje się, że Autor głęboko przemyślał poruszane kwestie, a przede wszystkim przemodlił i sam żyje oddaniem Maryi. Medytuję każdy rozdział, każde zdanie. Gorąco polecam!

autor opinii: Dominika Błasiak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Wydawnictwo: Fons Omnis
Wydanie: Góra Kalwaria 2013
ISBN: 9788389342744

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Totus Tuus - Tota Tua. Traktat o zawierzeniu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...