BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Uczta Baranka. Eucharystia - niebo na ziemi

autor: Scott Hahn
Ocena:
(4 opinii)

W "Uczcie Baranka" autor odkrywa przed czytelnikiem pewien sekret Kościoła, o którym współczesny świat zapomniał, mianowicie, że dla pierwszych chrześcijan kluczem do zrozumienia Eucharystii była księga Apokalipsy. Zawarte w niej przedziwne obrazy, mistyczne wizje nieba i proroctwa wieszczące koniec świata w doskonały sposób odzwierciedlają Ofiarę eucharystyczną i jej celebrację.

Książka, napisana przystępnym, bardzo obrazowym i pięknym językiem, pomoże czytelnikowi spojrzeć na misterium Mszy Świętej nowymi oczami, modlić się sercem i uczestniczyć w liturgii z większym zaangażowaniem, zrozumieniem, entuzjazmem oraz wiarą.

Dr Scott Hahn jest wykładowcą teologii oraz Pisma Świętego na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville, Ohio; założycielem i dyrektorem Instytutu Nauk Biblijnych, prezesem fundacji Missionaries of Faith oraz autorem licznych publikacji nt. Kościoła katolickiego.

W Polsce znany jest dzięki takim tytułom jak: Na początku jest miłość, Znaki życia, Moc słowa w liturgii czy Zwyczajna praca, nadzwyczajna łaska. Wraz z żoną Kimberly mają sześcioro dzieci.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Jestem zadowolony z dostawy książki. Generalnie mam tylko zastrzeżenia do ograniczonej ilości rodzajów wysyłki.

autor opinii: Marcin Wiącek

Świetna książka wyjątkowego autora.Gorąco polecam!

Wspaniała lektura, wyjaśniająca znaczenie Eucharystii. Znakomita zarówno dla katolików chcących pogłębić tajemnice wiary jak i zainteresowanych apologeteką.

autor opinii: Jan Piorunek

Msza Sw. jako odzwierciedlenie prawdy zawartej w Apokalipsie. Odczytanie Apokalipsy jako odbicia liturgii niebieskiej, gdzie Msza św. jest wznoszeniem sie do współuczestnictwa w tym wychwalaniu Jedynego Świętego Boga przez aniołów, świętych i całe niebo. Książka niezwykła, ukazująca tajemnicę Mszy św w świetle Apokalipsy. Polecam szczególnie tym, którzy wątpią czasami w prawdziwość obecności Pana Jezusa w eucharystycznym Chlebie i Winie, tym, którzy mają pokusy zwrócić się w stronę pojmowania uczty eucharystycznej tak, jak rozumieją to protestanci - jako pamiątki wydarzeń w Wieczerniku. Autor - były pastor protestancki, dla którego Biblia jest podstawą wiary - nie ma wątpliwości, gdzie jest prawda. We mnie ta książka odnowiła wiarę w Eucharystię i Kościół Katolicki.

autor opinii: Agnieszka

Warte uwagi

Ciekawa książka ex-protestanta. Zwraca uwagę na związek Eucharystii z Apokalipsą.

autor opinii: Artur P.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 216
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Wydanie: Częstochowa 2013
ISBN: 978-83-7797-054-6

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Uczta Baranka. Eucharystia - niebo na ziemi
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...