BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Uwierzyć w czułość Boga. Wiara a ludzka duma

Autor przypomina zdanie, jakie usłyszał kiedyś od swego mistrza i przyjaciela, Yvesa Jolifa: "Wiesz, prawdziwym rewolucjonistą nie jest ten, kto chce zmienić wszystko od razu i na zawsze. Prawdziwy rewolucjonista to ziarenko piasku w kole zębatym. Być może jest maleńkie, ale takie twarde, że tryby koła nie mogą zetrzeć go w proch. Kiedyś koło będzie musiało ustąpić".

Koło nie ustąpi, jeśli ziarno piasku nie będzie twarde. Stąd pytanie postawione w tej książce: czy chrześcijanie nauczyli się przeżywać swoją wiarę w Boga Jezusa Chrystusa w taki sposób, który utwardza ich w człowieczeństwie? Nie powołują się przecież na pierwsze lepsze bóstwo! Wyznają Boga Jezusa Chrystusa, którego śmierć-zmartwychwstanie na zawsze zapewnia zwycięstwo życia nad śmiercią, nad wszystkimi siłami śmierci.

Muszą więc nieustanne uczyć się czerpać z tych nurtów duchowości, które nie tylko nie okaleczają ich człowieczeństwa, ale je utwierdzają, a z nich samych czynią ludzi przekazujących życie. Proponując rewolucyjną miłość do samego siebie, do innych ludzi i do Boga, Ewangelia pobudza chrześcijan do odkrywania własnej ludzkiej wielkości. Niniejsza książka jest zaproszeniem do tej przygody.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 96
Wydawnictwo: Salwator
Wydanie: Kraków 2003
ISBN: 83-89289-08-3

Zobacz również

Mogą Cię również zainteresować książki...