BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wąż i gołębica. Męska osobowość a męska duchowość

Ocena:
(1 opinii)

Jest to druga część "trylogii" na temat duchowości mężczyzny w dzisiejszym świecie. Poprzednia część, "Lew i baranek", ukazywała mężczyznę w drodze do męskości, a teraz spróbujemy przyjrzeć się kilku tematom odnoszącym się do mężczyzny już ukształtowanego i świadomego swojej męskości.

Zadajemy sobie pytanie: jak się ma osobowość mężczyzny do chrześcijańskiej duchowości? O męskiej osobowości wiemy coraz więcej, o duchowości chrześcijańskiej też.

Jednak warto zapytać: jak te dwie sfery wzajemnie na siebie oddziałują, kiedy może rodzić się konflikt, a kiedy uzupełnienie? W ostatnich latach ukazało się wiele książek na ten temat i raczej opisują one pewne negatywne zjawiska, niż wskazują drogę.

Można jednak odszukać w duchowości chrześcijańskiej i ponownie ukazać to, co wielu tzw. prawdziwym mężczyznom w ciągu 2000 lat pomagało w Kościele, a nie tylko przeszkadzało w dojrzewaniu do świętości i pełni dojrzałości osobowej.

W ciągu minionych dwudziestu wieków przez ten świat przeszło wielu wspaniałych mężczyzn, którzy właśnie w Kościele odnaleźli najlepsze dla siebie środowisko wzrostu i najgłębszych odniesień.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Świetna książka

autor opinii: Tomasz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 236
Wydawnictwo: Gaudium
Wydanie: Lublin 2011
ISBN: 978-83-7548-055-9

Zobacz również

Wąż i gołębica. Męska osobowość a męska duchowość
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...