BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wielki atlas biblijny

Praca zbiorowa
Ocena:
(1 opinii)

Pierwszy prawdziwy profesjonalny atlas biblijny na polskim rynku. Powstał w koedycji z wydawnictwem Harper Collins Publishers. Drukowany w Singapurze Atlas umieszcza w geograficznym kontekście biblijne wydarzenia, takie jak wojny, kampanie wojenne i bunty oraz szlaki zwycięzców i uchodźców.

Pokazuje też jak powstały, upadały imperia i rozpadały się królestwa oraz umieszcza w czasie i przestrzeni heroiczne czyny patriarchów, sędziów, proroków. Dzieło odzwierciedla najnowszy stan badań w dziedzinie geografii, typografii, historii...

Atlas wyposażono w indeks biblijnych nazw geograficznych, imion osób wymienionych w tekście oraz indeks odległości między najważniejszymi miejscowościami biblijnymi. Wszystkie biblijne imiona i nazwy podano według Biblii Tysiąclecia, a w wypadku ich braku w Biblii wg. nazewnictwa stosowanego w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolorowe mapy opracowane są tak, aby treść Atlasu przedstawić w sposób jasny i dynamiczny.

Grupa odbiorców: badacze i czytelnicy Biblii. Każdy, kto chce dotrzeć do aktualnych informacji w zakresie historycznej geografii Biblii. Młodzież szkolna i akademicka. Nauczyciele, księża i katecheci. Naukowcy i wykładowcy na wyższych uczelniach i w seminariach duchownych.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Dziekuje serdecznie, doskonala ksiazka i szybko i sprawnie przeslana na druga strone swiata

autor opinii: Piotr Kotlarski

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 152
Wydawnictwo: Vocatio
Wydanie: Warszawa 2010
ISBN: 978-83-7492-138-1

Zobacz również

Wielki atlas biblijny
167.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...