BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wspólnota zakonna. Ideał a rzeczywistość

Optiones evangelicae mówi o osobach zakonnych jako o "wezwanych, aby były w Kościele, we wspólnocie kościelnej i w świecie świadkami i architektami planu komunii, która według zamierzenia Boga jest celem historii człowieka" (nr 24).

W 1996 roku Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej Vita consecrata, odwołując się do tego określenia, rozwinął je: jeśli osoby zakonne są "ekspertami wspólnoty", czyli świadkami jedności, powinny umieć pomagać innym członkom Kościoła żyć w jedności. Dlatego "Kościół powierza wspólnotom życia konsekrowanego szczególną troskę o wzrost duchowości komunii" (nr 51). Czy jednak zakonnicy i zakonnice są naprawdę "ekspertami wspólnoty"? I czy jest to teoria czy praktyka? Możliwa czy pożądana rzeczywistość? Zaszczytny tytuł czy poważny i ciężki obowiązek? Jak zostaje się "ekspertem wspólnoty"?

Próbując znaleźć odpowiedzi na te pytania, autor, znany badacz i znawca problematyki życia konsekrowanego, napisał tę prostą, ale szczerą książkę z silnym przekonaniem o wielkiej misji powierzonej życiu zakonnemu: bycia znakiem i narzędziem jedności.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 250
Wydawnictwo: eSPe
Wydanie: Kraków 2005
ISBN: 83-89645-47-5

Zobacz również

Wspólnota zakonna. Ideał a rzeczywistość
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...