BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wysławianie Maryi

Ocena:
(6 opinii)

"Wysławianie Maryi" jest świadectwem maryjnej duchowości XVIII wieku.

Jako wybitny duszpasterz św. Alfons sprzeciwił się silnym w tamtym czasie religijnym prądom myślowym, które utrudniały, a niekiedy wręcz zamykały prostym ludziom drogę do Boga.

Jego mariologia była swego rodzaju protestem i „odtrutką” na to wszystko, co uważał za błędne i niebezpieczne dla wiary.

Nieprzemijającą wartością książki jest pełna synowskiej miłości pobożność maryjna autora, który należy do najgorliwszych czcicieli Matki Bożej w historii Kościoła.

Św. Alfons Maria de Liguori (1696–1787), będąc uznanym adwokatem, po przegranym procesie sądowym wstępuje do seminarium i w 1726 roku przyjmuje święcenia kapłańskie. W Neapolu pracuje wśród ludzi ubogich i prostych, do których inni kapłani nie docierali. Takich ludzi spotkał również w wioskach koło Neapolu.

Z myślą o nich założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), któremu powierzył misję głoszenia Ewangelii najbardziej opuszczonym. W 1762 roku został biskupem diecezji Sant`Agata dei Goti. Papież Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII patronem spowiedników i moralistów.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Wysławianie Maryi

Bardzo ciekawie napisana, świetne opisy i przepiękne modlitwy.

autor opinii: Mieczysław Siedlecki

wysławianie Maryi

znakomita i wartościowa książka polecam ,polecam również tolle.pl szybka dostawa

autor opinii: barbara kowalska

LEKTURA DLA KAŻDEGO

Tak trudno rozmawiać o Maryi , Jezusie wprost , bez podstaw teologicznych. Te książki są symbolem , na to że można głębiej zanurzyć się w ducha prawdy i miłości. Doskonała lektura , wciągająca , dająca wiele do przemyśleń. MAREK

autor opinii: MAREK CHUDY

Doskonaa lektura!!!

Tak niewielu , i tak wielu powinno, takie pozycje czytać,!!! Wielka radość mego i mojej matki serca , które czytają z zapartym tchem.!!! TAK TRZYMAĆ.!!!

autor opinii: Marek Chudy

Polecam

Wspaniała książka, jak wszystkie książki św. Alfonsa, warto przeczytać, napisana prostym językiem. Bardzo polecam!!

autor opinii: Tomasz

Wszyscy bowiem zgrzeszyli

Jak można taką książkę napisać, wydrukować i rozpowszechniać! Jezus to jedyny Odkupiciela ludzi, jedyny kt był bez grzechu i jedyny pośrednik między Bogiem a ludźmi. Który z Apostołów ją czcił? Sam Jezus powiedział, "że błogosławieni są raczej ci,którzy słuchają Słowa Bożego istrzegą go!" Zamiast tych książek sięgnięcie po Pismo Św.

autor opinii: Karol Wielki

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 188
Wydawnictwo: Homo Dei
Wydanie: Kraków 2016
ISBN: 978-83-64451-66-9

Zobacz również

Wysławianie Maryi
23.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...