BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wyspa na prerii

Ocena:
(1 opinii)

Dotychczas pisałem książki o Indianach z Amazonii - było dziko i egzotycznie. Ta jest o kowbojach z Arizony i też będzie dziko i egzotycznie.

Południe Stanów Zjednoczonych oraz dawny Dziki Zachód są zupełnie inne niż Nowy Jork, Chicago, Floryda czy Kalifornia. Preria zadziwia nawet tych, którzy dobrze znają Amerykę.

Gdyby komuś nie mieściło się w głowie, że prowincja największego mocarstwa na świecie wygląda tak, jak ją tu opisałem, niech rzuci okiem na serial telewizyjny "Duck Dynasty" (w Polsce znany jako "Dynastia Kaczorów") albo... niech potraktuje tę książkę jak zwykłą powieść przygodową.

A gdyby ktoś chciał sprawdzić osobiście, czy jest tak, jak tu opisałem, drogę znajdzie łatwo: wystarczy zjechać z autostrady, potem jeszcze raz zjechać i znów zjechać, i tak do skutku - aż skończy się mapa i wylądujesz na polnej drodze, prowadzącej na jakieś rancho.

Rzecz dzieje się współcześnie, w Arizonie, tuż przy granicy z Meksykiem. Dziki Zachód dawno przestał był dziki, ale mieszkańcy prerii wciąż o tym zapominają. Preria jest trochę dzika, trochę niepiśmienna. Nie jest zacofana! Po prostu poszła w inną stronę niż nasza cywilizacja. Posłuchajcie...

Niniejsze wydanie „Wyspy na prerii" zostało odmienione. Ten sam tekst co poprzednio, ale inne zdjęcia, inna grafika, inny wygląd map, inna okładka. Moim zdaniem to wszystko ma duży wpływ na odbiór książki. Okładka, zdjęcia i grafika same w sobie budują jakiś nastrój. To wydanie będzie się więc czytało inaczej niż tamto. Niby ten sam tekst, a jednak... tym razem, w tym kształcie – inny w odbiorze. Posłuchajcie...

Wojciech Cejrowski

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Rewelacja

Choć do samego pana Cejrowskiego miałam zawsze dość spory dystans - ta książka powaliła mnie na kolana! To nie jest książka -- to rewelacyjna, zabawna i czasami pełna napięcia przygoda! Polecam, świetna na prezent dla Panów!

autor opinii: K.S.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Bernardinum
Wydanie: Pelplin 2015
ISBN: 978-83-7823-516-3

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Wyspa na prerii
45.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...