BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wyznania

Ocena:
(3 opinii)

Najsłynniejsze, cieszące się niesłabnącym powodzeniem dzieło św. Augustyna, wznowienie w ozdobnej, luksusowej szacie graficznej. Po raz kolejny trafiają do rąk czytelnika Wyznania - poruszający opis poszukiwań prawdy o sobie, Bogu i świecie, opis drogi wewnętrznej, która doprowadziła autora od sceptycyzmu, poprzez manicheizm, aż do chrześcijaństwa.

To książka, do której sięga teolog, znawca literatury, filozof i psycholog, a przede wszystkim zwykły czytelnik, pragnący skonfrontować ze swoim życiem główną tezę książki: "Stworzyłeś nas jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie".

Kiedy w tej słynnej książce, jednej z najsłynniejszych, jakie przechowuje nasza cywilizacja, w rozważaniach o tajemniczej naturze czasu czytamy (XI 20), iż istnieją trzy jego dziedziny, "obecność rzeczy minionych, obecność rzeczy teraźniejszych, obecność rzeczy przyszłych", może nam zaświtać myśl o tym, że w strefie, do której należą Wyznania, owe trzy dziedziny są w szczególny sposób zjednoczone. Strefą tą jest trwała, nieprzemijająca dziedzina literatury prawdziwie klasycznej. Właściwa nam tradycja kultury polega na tym, że istnieje pewna liczba dzieł, które stale nam towarzyszą i są dla nas zawsze obecne, jakiekolwiek by ogromne fale czasu z przyszłości przetoczyły się – poprzez teraźniejszość – ku przyszłości i w nią zapadły.

ze wstępu Zygmunta Kubiaka

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

bede czytac

Ale po kilku fragmentach moge juz ja polecic

autor opinii: iwona

Tolle et lege!

Co można oryginalnego napisać o jednej z najsłynniejszych i najczęściej czytanych książek świata? A także - jak myślę - jednej z tych książek, które zmieniły życie bardzo wielu osób na przestrzeni niemal 16 stuleci. Przeczytajcie sami (Tolle et lege! :-)), a zobaczycie, jak "ugłaskane" są wszystkie oficjalne biografie świętego Augustyna, gdy traktują o okresie jego życia sprzed nawrócenia. I jak dalece Bóg może przemienić człowieka, jeśli on sam szczerze poszukuje prawdy, a jeszcze do tego ktoś się za niego wytrwale modli...

autor opinii: Bogumiła Jędrzejewska

Nie taki święty straszny.

Zamówiłam Wyznania św Augustyna tak bez przekonania.Myslałam, że nie zdołam przeczytać całości, ale może uda mi się znaleźć coś dla siebie. Bałam się, że ani moje wykształcenie, ani skromna wiedza o filozofii, ani głęboka znajomość religii katolickiej uniemożliwią mi skutecznie zrozumienie tej pozycji.Ale było inaczej.Książka jest bardzo przystępna, łatwa w odbiorze, chetnie czytałam przed snem i będę do niej wracać.Nie jestem znawcą ale może duży wpływ na to ma moim skromnym zdaniem świetne tłumaczenie.

autor opinii: Małgorzata Gocał

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 468
Wydawnictwo: Znak
Wydanie: Kraków 2007
ISBN: 978-83-240-0839-1

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Wyznania Wyznania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...