BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Wyznania zakonnicy

Ocena:
(1 opinii)

"Wyznania zakonnicy" to książka, która mogła ukazać się dopiero po śmierci niezwykle popularnej siostry Emmanuelle. Szokująco szczera, momentami wstrząsająca, ale również pouczająca i piękna spowiedź była spisywana przez ostatnich trzydzieści lat życia siostry.

Siostra Emmanuelle w książce odtwarza swoje wyjątkowo burzliwe życie, nie kryjąc żadnych trosk, słabości ani najbardziej intymnych walk wewnętrznych. W czasach, gdy zakonnice głęboko brały sobie do serca śluby posłuszeństwa, ona łamała wszystkie zakonne schematy: potrafiła zakląć, kiedy była taka potrzeba i porządnie kłóciła się z przełożonymi.

Zbuntowana i żywiołowa, zaskakiwała wszystkich szalonymi pomysłami i uporem w dążeniu do ich realizacji. Miała 62 lata, gdy spełniło się jej największe marzenie: opuściła mury klasztoru i zamieszkała wśród ubogich na przedmieściach Kairu, w miejscu, do którego nie miała odwagi zaglądać policja. „Wyobraźcie sobie uliczkę tak zawaloną śmieciami, że nie ma gdzie postawić nogi, mieszkania w starych, podziurawionych kontenerach, czarne świnie, dzikie psy, wielkie i tłuste szczury, roje much i w samym środku tego śmietniska stado dzieci (...)”. To miejsce stało się jej domem. Zbudowała tam klinikę położniczą, przytułek dla starców, a nawet fabrykę kompostu.

"Wyznania..." siostry Emmanuelle to fascynująca podróż przez życie niezwykłej stulatki, która nieustannie zmagała się ze swoimi słabościami, a jednocześnie poświęciła siebie w służbie innym.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Godna polecenia

Książkę "Wyznania zakonnicy" warto przeczytać aby poznać prawdę, że prawdziwymi świadkami Chrystusa są ci, którzy miłują Go w biednych i małych tego świata. Dziś w ciągłej gonitwie za tym co materialne /postawa spotykana czasami także u tych, którzy pełnia posługę sakramentalną w Kościele/ postać siostry Matki Kairu to światło dla tych, którzy szukają Prawdy. Choć czasami szczerość wyznań zaskakuje, to Miłość i Dobro jakie płynie z kart tej książki pozwala się bronić przed patrzeniem tylko w siebie i własny wygodny świat. Szczerze polecam.

autor opinii: Marek G.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Znak
Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-240-1250-3

Zobacz również

Wyznania zakonnicy
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...