BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Z cienia. Powieść o żołnierzach wyklętych

Ocena:
(2 opinii)

"Z cienia" to powieść oparta na faktach. Główny bohater, żołnierz NSZ, po wojnie walczył przeciw komunistom w zgrupowaniu "Bartka". Ocalał, bo nie wziął udziału w zaaranżowanym podstępnie wyjeździe na Zachód. Około stu siedemdziesięciu kolegów z oddziału zostało wówczas zgładzonych. Do dziś nikt nie wie, gdzie leżą ci żołnierze, ani kim byli ich oprawcy.

Książka jest przejmującym studium postaw ludzkich. Mówi o wierności i zdradzie. O przyjaźni i miłości. O ludziach z krwi i kości, którzy śmiali się i płakali, kochali i walczyli. Zwykłych Polakach, którzy w większości starali się w tych tragicznych czasach pozostać Ludźmi Przyzwoitymi.

Niewiele jest dobrych, nowych polskich powieści, które opowiadałyby o historii najnowszej. A jeśli wziąć pod uwagę powieści o żołnierzach wyklętych, to ten brak jest jeszcze bardziej dotkliwy. Dlatego dobrze, że pojawia się "Z cienia", kolejna powieść Sebastiana Reńcy. I to nie tylko dlatego, że dostarczy ona świetnej lektury na przynajmniej kilka wieczorów (a kto wie, czy nie na nieprzespaną noc), ale przede wszystkim dlatego, że jest to wielki hymn na cześć patriotyzmu i honoru. Hymn, jakiego w obecnym czasie szczególnie potrzebujemy /Tomasz Terlikowski/.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra

Interesuje sie historią. Szczególnie powojenną dlatego książka wzbudziła moje zainteresowanie.

autor opinii: Teresa Jażdżyk

Lektura obowiązkowa dla wszystkich, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna coś znaczą

Służba Zwycięstwu Polski, Związek Walki Zbrojnej, Armia Krajowa, Narodowe Siły Zbrojne, Konspiracyjne Wojsko Polskie, Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość, Narodowa Organizacja Wojskowa, Delegatura Sił Zbrojnych na Kraj - Wam Wieczna Pamięć Cześć i Chwała! Chwała Bohaterom! Cześć Ich Pamięci! Bardzo dobra powieść. Powyższe slogany zastępują jakiekolwiek recenzje. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna coś znaczą. Książka sławiąca bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

autor opinii: Jarosław Kucharczyk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 268
Wydawnictwo: Fronda
Wydanie: Warszawa 2010
ISBN: 9788362268610

Zobacz również

Z cienia. Powieść o żołnierzach wyklętych
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...