BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Z Maryją i Ojcem Pio. O uczynkach miłosiernych co do duszy i ciała

Wierzyć w Boga oznacza wierzyć w Jego miłosierdzie, wierzyć w Tego, „który jest miłosierny i litościwy”. Jezus, dając odpowiedź uczniom Jana na pytanie, czy jest Mesjaszem, powoływał się na dzieła miłosierdzia: „Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię”.

Swoich uczniów zobowiązywał: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”, co wyjaśniał św. Paweł: „Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili”.

W sposób najpełniejszy i wyjątkowy patronką i matką wszystkich dzieł i uczynków miłosierdzia jest Najświętsza Maryja Panna.

Rozważając Jej tytuły i przymioty wymienione i wyśpiewywane w XII-wiecznej Litanii Loretańskiej, zbliżamy się do Niej nie tylko jako do Matki Łaski Bożej, Uzdrowienia chorych, Ucieczki grzeszników, Pocieszycielki strapionych, Wspomożenia wiernych, ale także szczególnego Źródła Bożego Miłosierdzia.

Również życie i dzieło św. Ojca Pio jest szczególnym znakiem miłosierdzia Boga. Oddany Bogu i bliźnim bez końca jaśnieje jako wzór heroicznego życia. Książka jest dedykowana wszystkim jego modlitewnym grupom.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Serafin
Wydanie: Kraków 2016
ISBN: 978-83-63243-61-6

Zobacz również

Z Maryją i Ojcem Pio. O uczynkach miłosiernych co do duszy i ciała
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...