BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Z pieniędzmi za pan brat. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie

Praca zbiorowa

"Z pieniędzmi za pan brat" to poradnik, którego celem jest umożliwienie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i głębszym poznanie polskiego systemu płatniczego, a przede wszystkim nabycie umiejętności posługiwania się pieniędzmi w życiu codziennym.

Potrzeba ta jest związana z osiąganiem samodzielności niezbędnej do prowadzenia gospodarstwa domowego. Brak tej umiejętności uniemożliwia niezależne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu dorosłym.

Na polskim rynku edukacyjnym nie ma obecnie żadnego podręcznika - pomocy edukacyjnej, która pozwoliłaby osobom z niepełnosprawnością intelektualną poznać i nauczyć się posługiwać polskimi monetami i banknotami.

Poradnik jest pozycją pionierską, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i nauczycieli. Poradnik skierowany jest do uczniów szkół specjalnych podstawowych, gimnazjów, przysposabiających do pracy.

Poradnik "Z pieniędzmi za pan brat" został napisany przez pedagogów specjalnych w oparciu o własne doświadczenia w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, kładąc nacisk na praktyczne zdobywanie umiejętności.

Publikacja była prezentowana na ogólnopolskiej konferencji naukowej nt. "Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie" 3 czerwca 2013 roku w Sandomierzu, gdzie zarówno prelegenci, jak i uczestnicy spotkania ocenili poradnik jako niezwykle potrzebny i doskonały do pracy z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie.

Publikacja budzi zachwyt i nadzieję nas pedagogów specjalnych na to, że wreszcie mamy doskonałą pomoc edukacyjną.

Maria Pietrusza Budzyńska, Lublin, Fundacja Teatroterpia Lubelska
Polecam bardzo poradnik „Z pieniędzmi za pan brat” do pracy z niepełnosprawnymi uczniami. Nareszcie ktoś pomyślał o ich rzeczywistych potrzebach.

Małgorzata Kwiatkowska

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Wydawnictwo: Diecezjalne
Wydanie: Sandomierz 2013
ISBN: 978-83-257-0641-8

Zobacz również

Z pieniędzmi za pan brat. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 5-6 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...