BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Założyciel Opus Dei. Tom III: Boże drogi na ziemi

Trzeci, ostatni tom najobszerniejszej i najbardziej szczegółowej z dotychczasowych biografii św. Josemaríi Escrivy.

W 1946 roku założyciel Opus Dei przenosi się z Hiszpanii do Rzymu, gdzie pozostanie aż do śmierci w 1975 roku. To okres dynamicznego rozwoju Dzieła i rozprzestrzeniania się tej instytucji na cały świat. W tym czasie trwają także starania o uzyskanie przez Opus Dei nowatorskiej w historii Kościoła formy prawnej.

Trzeci tom biografii pokazuje św. Josemaríę na tle najważniejszych wydarzeń w historii Kościoła 2. połowy XX wieku. Założyciel Opus Dei spotyka się z Papieżami: Piusem XII, Janem XXIII i Pawłem VI, śledzi przebieg Soboru Watykańskiego II i cierpi z powodu gwałtownego posoborowego kryzysu Kościoła. Czytelnik może także towarzyszyć św. Josemaríi w wielkich podróżach apostolskich, w Europie oraz Ameryce.

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger, dziś Papież Benedykt XVI, tak podsumował życie bohatera książki Andresa Vázqueza de Prady:

Święty może być bardzo słaby, popełniać wiele błędów w swoim życiu. Świętość to głęboki kontakt z Bogiem, to bycie przyjacielem Boga, pozwolenie, by On działał, ten Jedyny, który może sprawić, by świat był dobry i szczęśliwy. Kiedy Josemaría Escrivá mówił, że my, wszyscy ludzie, jesteśmy powołani do świętości, wydaje mi się, że w podtekście odwoływał się do swego doświadczenia osobistego, bo nigdy nie robił rzeczy niesamowitych, ale po prostu ograniczał się do tego, by pozwolić działać Bogu

Pozwolić Bogu działać, "L'Osservatore Romano", 6 października 2002

Josemaría Escriva został 6 października 2002 r. kanonizowany przez Jana Pawła II. W homilii podczas tej uroczystości papież mówił m.in.: "Św. Josemaría został wybrany przez Boga, by głosić powszechne powołanie do świętości i ukazywać, że codzienne życie i zwykła praca są drogą do świętości. Można powiedzieć, że był on świętym zwyczajności. Założyciel Opus Dei pomógł tysiącom ludzi na całym świecie żyć blisko Boga w ich codziennym życiu."

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 880
Wydawnictwo: M
Wydanie: Kraków 2006
ISBN: 83-7030-486-9

Zobacz również

Założyciel Opus Dei. Tom III: Boże drogi na ziemi
Nakład wyczerpany
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...