BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Żarty bez pokuty

Dzieło znanego autora rysunków satyrycznych gwarantuje znakomitą rozrywkę. Mądry humor jest jednocześnie okazją do głębszej oceny naszych zwyczajów, zachowań i postaw.

Pokazuje, że religia, nieustanne ścieranie się w naszym życiu sfery sacrum i profanum nie musi się kojarzyć wyłącznie z powagą i skupieniem czy nawet smutkiem.

Zbigniew Jujka, znany karykaturzysta, od debiutu w 1953 r. stworzył kilkadziesiąt tysięcy rysunków satyrycznych, publikowanych w wielu czasopismach i dziennikach, również zagranicznych. Wydał ponad pięćdziesiąt albumów autorskich, zilustrował kilkadziesiąt książek. Jego prace były publikowane w wielu albumach poświęconych polskiej i europejskiej satyrze, wydanych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany, także w międzynarodowych konkurach satyrycznych.

Przedstawiam Państwu do refleksji serię żartów rysunkowych opowiadających o świętach, obrzędach i zwyczajach chrześcijańskich, dotykających naszych zachowań etycznych, naszej moralności – sacrum i profanum. Wierzę, że Czytelnicy dobrze rozumieją moje intencje. Odważam się być może czasem pośmiać ze spraw bardzo poważnych. Niektórzy mówią, że satyra obala trony. Niech obejrzenie tej książeczki co najmniej wyeliminuje parę zbędnych przywar, a już uznam, że warto było się potrudzić. W tych rysunkach bardziej zależy mi na pobudzeniu do refleksji, aniżeli burzy śmiechu, choć jak to się mówi – śmiech to zdrowie. A więc na zdrowie!

Zbigniew Jujka

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Jedność
Wydanie: Kielce 2012
ISBN: 978-83-7660-503-6

Zobacz również

Żarty bez pokuty
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 5-6 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...