BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Zwierzenia skruszonego diabła, czyli o różnych sposobach kuszenia

autor: Satan Asso
Ocena:
(1 opinii)

Dawno temu C.S. Lewis, autor "Listów starego diabła do młodego", zauważył, że "ludzie wierzą w diabła albo zbyt gorliwie, albo zbyt słabo".

Tę opinię, z niemałą radością, zdaje się podzielać autor niniejszego apokryfu, Satan Asso, który jest tym bardziej z nas zadowolony, im bardziej go nie zauważamy. Istotnie, schlebia mu fakt, iż dziś nikt prawdziwie rozsądny weń nie wierzy. "Na tym właśnie polega moja przebiegłość - wyznaje z ironią - iż pozwalam ludziom wierzyć... że nie istnieję".

Dlaczego więc ta książeczka? To po prostu kolejny dowód pewności, że nie znajdzie się wśród nas wielu, którzy zechcą owo wyznanie potraktować poważnie, a tym bardziej odnieść je wprost do siebie... Ale ci oczywiście z punktu widzenia wieczności tracą najwięcej... Choć o tym nasz przewrotny autor się nie zająknie.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wyjątkowo kiepska pozycja

Zachęcony opisem i tematycznym podobieństwem do "Diabelskiego toastu" czy "Listów starego diabła..." C.S. Lewisa albo "Przewodnika po stanach pokusy" ks. K. Wonsa zakupiłem tę książkę. Niestety podobieństwo okazało się bardzo dalekie a sama pozycja żenująco płytka. Ani merytoryczna, ani humorystyczna ani nowatorska a w dodatku już po kilku stronach bardzo przewidywalna i nudna, schematyczna. Z mojej perspektywy strata czasu i źle wydane pieniądze. Bardzo zachęcam do przewertowania przed podjęciem decyzji o zakupie, tym bardziej, że jak na taką cieniutką pozycję (105 str.) trochę kosztuje. Zwykle nie piszę opinii o przeczytanych książkach ale tym razem postanowiłem przestrzec potencjalnych nabywców. Pozdrawiam. T.

autor opinii: Tomasz H

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 110
Wydawnictwo: Księży Marianów - Promic
Wydanie: Warszawa 2011
ISBN: 978-83-7502-266-7

Zobacz również

Zwierzenia skruszonego diabła, czyli o różnych sposobach kuszenia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...