O książce

Życie Maryi

Ocena:
(10 opinii)

Wśród sześciu tomów z objawieniami Anny Katarzyny Emmerich jest też zbiór wizji przedstawiających życie Najświętszej Maryi Panny. Niezwykłe wizje mistyczki z Dülmen w plastyczny, sensacyjny wręcz sposób ukazują życie Maryi od dzieciństwa aż po odejście z tego świata, jej pokorę i skromność, szlachetną powściągliwość i wielkość charakteru, jej rolę jako Służebnicy Pana, misję jako Matki Chrystusa i Zaufanej Apostołów, Przywódczyni młodego Kościoła. Kto pozna życie i rolę Maryi z punktu widzenia naznaczonej stygmatami augustianki, może Ją już tylko kochać i czcić.

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

piekne zycie

Zycie Maryi to wspaniale dzielo po przeczytaniu tej ksiazki pozbylam sie leku przed smiercia |a mam nowotwor) latwiej mi znosic przeciwnosci losu i ciezar jaki przynosi zycie. Moje doswiadczenie zyciowe w porownaniu z zyciem N. Maryi to jest nic jaki ona musiala przezyc bol i ile razy miecz bolesci ranil jej serce.Moja ksiazke darowalam komus w prezencie z mysla ze bedzie pomocna w troskach. I szukalam przez 2 lata i nie bylo nigdzie az do dzisiaj .Z calego serca dziekuje Waszej ksiegarni.Czesto zagladalam do Waszej strony -zawsze bylam milo obsluzona, Z Panem Bogiem

autor opinii: Maria Dobrzanska

książka "Życie Maryi"

Treść książki jest bardzo ciekawa, gdyż na ogół mało znane jest życie Najświętszej Maryi Panny. Tu szczegółowo opisano całą Jej rodzinę, miejsca w których przebywała, jaka była na co dzień. Jeśli ktoś był w Ziemi Świętej lub w Efezie to czytając treść przeżywa wszystko ze łzami w oczach. Książkę czyta się "jednym tchem". Cieszę się, że było mi dane ją przeczytać. Jestem bardzo zadowolona. Chciałabym kolejne tomy z objawieniami A. K. Emmerich czytać.

autor opinii: Julitta Jeda

Biblioterapia - Czym się zatrułeś - tym się lecz

Dzisiaj kino, TV, książki oferują produkty atrakcyjne ze względu na akcję, ruch, a najłatwiej osiągają to przez prezentację przemocy i epatowanie zemstą jako jedynym sposobem na walkę dobra ze złem. Im więcej takich obrazów pojawia się przed naszymi oczami tym bardziej jesteśmy chorzy duchowo. Książkę "Życie Maryi" w zasadzie należałoby zaliczyć do beletrystyki, gatunku czytanego przy kominku bądź do poduszki, stąd łatwiej użyć jej (niż na przykład pouczeń duszpasterskich) jako specyfiku odtruwającego. Książkę czyta się łatwo, uderzająca jest rzeczowość i brak egzaltacji.To pozycja do czytania wielokrotnego.

autor opinii: Paweł Jerzycki

Wizja K. Emmerich o życiu Maryi

Gdy pierwszy raz czytałam tę książkę, treści w niej zawarte, a szczególnie opisy wydawały mi się nieprawdopodobne np. kwestie ubiorów, ceremonii religijnych czy zachowań 3-letniej Maryi oddawanej na służbę do świątyni. We współczesnych filmach tamta epoka pokazywana jest zupełnie inaczej. Niesamowite dla mnie jest to, że ród Maryi był tak pobożny - nie spotyka się takiej pobożności dziś nawet w zakonach, przez kilka pokoleń oczekiwał na córkę, która urodzi Mesjasza. W 2012 roku byłam w Domku Maryi (w Efezie, na Wzgórzu Słowików) i powtórnie sięgnęłam do tej książki. Teraz czytało mi się już ją lepiej, choć dalej z lekkim niedowierzaniem. Właśnie K. Emmerich twierdzi, że Maryja zmarła i została wzięta do Nieba w Efezie. Polecam także książkę Donalda Carrol "Dom Maryi".

autor opinii: Dominika Błasiak

Zbiór ciekawostek

Książka jest interesująca i dość dobra. Jeżeli kogoś interesują szczegółowe opisy miejsc czy ceremonii, książka jest dla niego. Natomiast samej Maryi nie "poznałam" bliżej. Według mnie opisy bł. siostry Emmerich nie czynią jej bliższą człowiekowi lub robią to w niewielkim stopniu. Bardziej zbliżają nas do św. Józefa. Wizje siostry Emmerich rzucają nowe światło na niektóre wydarzenia z życia św. Rodziny, natomiast nie sądzę, by były wyjątkowo dobrym materiałem do pogłębienia swojej wiary.

autor opinii: Katarzyna Zawodnik

Książka poświęcona Maryi

Czytając ,,Życie Maryi" przenosimy się w świat odległy, ale czujemy się, jakbyśmy w nim uczestniczyli. Katarzyna, autorka wizji dokładnie opisuje nieznane nam wydarzenia z życia Maryi, ktore widziała ona oczami Maryi i własnymi. Polecam tę książkę tym, którzy kochają Maryję i pragną Ją naśladować, by być zbawionymi. Może tylko język jest zbyt nieskomplikowany, ale poza tym godna poczytania i daje refleksję ludziom wiary.

autor opinii: Jolanta Mamajek

Życie Maryi

Książka opisuje życie Maryi,Józefa i ich rodziny ale dość ogólnie.Pasja K.Emmerich jest mi bardziej bliższa,są tam przytaczane dosłowne słowa Jezusa czy uczniów, ich myśli.Jest tego wiecej,w tej książce niewiele lub wcale.Ale polecam tę ksiązkę i tak ponieważ jest ona skarbnicą wiedzy dla nas,dar od Boga by bardziej uwierzyć, pokochać lub pokrzepić się duchowo.Najpiękniejsze dla mnie jest to,że jestem takim samym człowiekiem jak bohaterowie książki, skarbem dla Boga jak Oni.Bo nie tylko w nich Bóg znalazł sobie upodobanie, ale tez znajduje je w duszach czystych.To jest cudowne.

autor opinii: aga choińska

Żeby kogoś kochać to trzeba go poznać . Ta książka , zawierająca wizje bł. Katarzymy Emmerlich , przybliżyła mi postać Maryi tak ,że mogę powiedzieć z głębi serca- " kocham Ciebie Maryjo , błogosławię Cię , dziekuję Ci i proszę Cię ". Opis życia Maryi ,w tej książce ,jest mi źródłem podczas rozważań tajemnic różańcowych .

autor opinii: Jadwiga Albowicz

Zycie Maryi

Moim zdaniem połowa wiadomości z życia Matki Bożej jest nieprawdziwa. Nie z powodu jakiegoś kłamstwa, ale zapewne z jakiegoś błędu w odczytywaniu objawień. Bardziej prawdopodobna historia, tak która przekonała mnie dogłębnie, to życie Maryi i Jezusa w "Poemacie Boga Człowieka". Jednak książka ta zwiera dużo prawdy min. w treści pochodzenia Maryi , tzw. świętego ludu, żyjącego z Bogiem na co dzień. Nie polecam dla raczkujących w wierze, natomiast dla tych , którzy już w jakimś stopniu poznali życie Matki Bożej, będzie ona stanowiła na pewno źródło wielu doznań.

autor opinii: Mirosława Stoppa

jśli tylko możesz drogi przyjacielu to proszę przeczytaj tę ksiązke. To prawdziwe cudo. Cudo- to dobre słowo zeby okreslic tę ksiązkę. A własciwie to nie ma słów zeby okeślić to co przeczytalam. Zrób to też.

autor opinii: luci50@wp.pl

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Wydanie: Kraków 2011
ISBN: 978-83-7595-373-2

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Życie Maryi Życie Maryi
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 4-5 dni
  • Dostawa za jedyne 3,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...
aaa