Katalog autorów

Francine Rivers

(ur. 1947), amerykańska powieściopisarka chrześcijańska, autorka uznanych powieści.

Od najmłodszych lat marzyła o byciu popularną pisarką. Ukończyła studia w zakresie języka angielskiego i dziennikarstwa na University of Nevada w Reno. Później pracowała jako reporter w gazecie. W latach 1976–1985 pisała i wydawała. Jej książki odniosły duży sukces.

Wychowała się w rodzinie, w której silny akcent kładziono na sprawy wiary. Mimo to przez wiele lat w swojej twórczości nie podejmowała tematów religijnych. W 1986, będąc już żoną, matką trójki dzieci i znaną pisarką powieści romantycznych, przeżyła głębokie nawrócenie. Od tego czasu w jej utworach zaczęły pojawiać się wątki biblijne, a przez warstwę treści zaczęło przebijać się wyraźnie przekonanie, że każdy człowiek potrzebuje w życiu odwagi, którą może czerpać przede wszystkim z wiary w Boga, będącego źródłem i podstawą wszelkich wartości.

Za swą twórczość była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana. Otrzymała m.in. Złoty Medal Amerykańskiego Ewangelicznego Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Wydawców (ECPA). Jest również laureatką Rita Award oraz Christy Award.

Jej powieści doczekały się tłumaczenia na ponad 20 języków i przyniosły autorce popularność także za granicą: w Niemczech, Holandii czy Południowej Afryce. Spod pióra Rivers wyszło ponad 20 bestsellerów, wśród których można wymienić: “Ogród Leoty” (Leota’s Garden, 1999), “Dziecko pokuty” (The Atonement Child, 1997) czy “Purpurową nić”. Poruszają one problemy moralne, tj.: eutanazja, aborcja czy zdrada małżeńska. Ważne są również serie: “Znamię Lwa” (Mark of the Lion Series, 1993–1995) będąca historią pierwszych chrześcijan oraz “Synowie Pocieszenia” (Sons od Encouragement, 2004–2007) opisująca drugoplanowe postacie biblijne.

Obecnie mieszka wraz z mężem w Północnej Kalifornii. Mają trójkę dorosłych dzieci i pięcioro wnucząt.

Zobacz książki, których autorem jest Francine Rivers
aaa