BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

Katalog autorów

Gary Chapman

(ur. 1938), psycholog, terapeuta, dziennikarz i publicysta, autor książek.

Ukończył studia w Instytucie Moody Bible na Uniwersytecie w Chicago. Potem kontynuował naukę w Wake Forest University, gdzie uzyskał stopień magistra sztuki ze specjalnością antropologiczną. Później w Southwestern Baptist Theological Seminary otrzymał tytuły magistra wychowania religijnego i doktora filozofii.

Jest starszym pastorem w Kościele baptystów w Winston-Salem w Północnej Karolinie. Od 1971 jest odpowiedzialny za edukację i opiekę nad rodzinami.

Jest światowej sławy specjalistą zajmującym się tematyką rodzinną, małżeńską oraz narzeczeństwem. Prowadził wykłady na całym świecie, m.in. w Chinach, Turcji, Meksyku, Arabii Saudyjskiej i na kontynencie afrykańskim. Znany jest przede wszystkim jako twórca koncepcji “Pięciu języków miłości”. Opisał ją w książce o takim samym tytule (The Five Love Languages), wydanej po polsku w roku 2010. Została ona przetłumaczona na 36 języków i sprzedana w ponad 5 mln egzemplarzy. Za jej publikację autor został wyróżniony nagrodą Platinum Book przez stowarzyszenie Evangelical Publisher.

Książka dedykowana jest przede wszystkim małżonkom. Ma stanowić pomoc w jeszcze lepszym wzajemnym zrozumieniu. Seria książek o tym samym tytule obejmuje również pozycje adresowane do rodziców oraz ich dzieci, do nastolatków, a także do osób samotnych.

Inne bestsellery autora to m.in. napisana wspólnie z R. Campbellem “Sztuka okazywania miłości dzieciom” (2005), a także “Pięć filarów rodzinnej miłości” (2006), “Małżeństwo, przymierze czy kontrakt?” (2007). Do najnowszych publikacji należy książka “Siedem sekretów miłości” (2013). Napisał w sumie ponad trzydzieści książek i wydał kilka serii video.

Jest mężem Karolyn J. Chapman. Ma dwoje dorosłych dzieci, Shelley i Dereka.

Zobacz książki, których autorem jest Gary Chapman