BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

Katalog autorów

ks. Aleksander Posacki SJ

(ur. 1957), kapłan katolicki, jezuita, teolog, filozof. Autor wielu książek poświęconych problematyce zagrożeń duchowych.

W 1987 przyjął święcenia kapłańskie. Studiował w Warszawie, Krakowie i Rzymie. Doktoryzował się z filozofii na podstawie pracy o Lwie Szestowie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. W 2010 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych (z zakresu teologii duchowości) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Jest profesorem na Wydziale Filozoficznym Akademii “Ignatianum” w Krakowie. Wykłada również na Wydziale Teologii KUL (Instytut Teologii Duchowości KUL – Katedra Teologii Duchowości Katolickiej). Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.

Współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i “Naszym Dziennikiem”. Jest autorem książek (m.in. “Okultyzm, magia, demonologia. Podstawy chrześcijańskiej walki duchowej”, 2001; “Niebezpieczeństwa okultyzmu”, 1997; “Cuda chrześcijańskiej wiary: mistyka, inicjacje, objawienia”, 2003; “Katolik wobec sekt”,1997; “Harry Potter i okultyzm: magiczna wyobraźnia czy realistyczna magia?”, 2006; “Psychologia i New Age: psychologiczne terapie czy okultystyczne inicjacje?”, 2006; “Encyklopedia zagrożeń duchowych: mistyka, ezoteryzm, okultyzm. Tom. 1–2”, 2009), artykułów naukowych i haseł encyklopedycznych (w tym ponad 100 haseł w encyklopedii “Białych Plam”).

Konsultant egzorcystów katolickich w Polsce i za granicą. Wykładowca Międzynarodowych Zjazdów Egzorcystów (Niemcy, Polska), organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriela Amortha.

Zobacz książki, których autorem jest ks. Aleksander Posacki SJ